До кінця року долар "стрибне" ще мінімум на 50 копійок – експерти
Проте вони радять не панікувати і нервуватися лише тоді, якщо стрибки курсу відбуватимуться часто.

Девальвація гривні є неминучою, оскільки Нацбанк штучно втримує курс валют, йдеться в сюжеті ТСН-Тижня.
Банки указують на неминучість девальвації. Кажуть, що 8 гривень проти долара Нацбанк уже більше року утримує силою і це поза правилами, до того ж загрожує банкрутством усієї системи.
"Поставити за мету будь-що утримати – це так само, як і тримати температуру тіла, тримати тиск у людині, яка хвора. Їй збили таблетками – людина хвора, а показники нормальні", - метафорично пояснює ситуацію голова Асоціації українських банків Олександр Сугоняко.
Екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник у свою чергу додає, що курс гривні тримають шляхом продажу резерву. А це, на його погляд, є неприпустимою розкішшю для України.
Утім, сьогодні долар пригальмували. 8,11 править державний банк, комерційні у середньому продають за 8.25.
Стрибок у 15 копійок - ось і вся різниця. Та в перерахунку на пенсію це означає мінус 15 гривень щомісяця, і це не враховуючи неминучого подорожчання продуктів, яке вже почалося. Приміром, на Донеччині вже підняли ціни на хліб, в кількох регіонах подорожчав бензин.
"До моменту закінчення парламентських виборів Нацбанк буде в їжакових рукавицях, важкими будуть тримати валютний ринок. Рано чи пізно доведеться відпустити, і як тільки відпустять, то ринок перебудується на 8.25 - 8.50 в кінці року", - прогнозує фінансовий аналітик Ерік Найман.
Наразі на кінець тижня долар повернувся до позначок місячної давності. Ті, хто перечекали панічний стрибок і не кинулися до обмінок запасатися доларами, були праві. Експерти ж кажуть, що починати нервуватися варто лише за швидкого повторення схожих валютних сигналів.