Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Після зміни тарифів на газ та теплопостачання Кабмін "зазіхнув" на субсидії

Уряд затвердив нові норми споживання.

На сьогоднішньому засіданні уряд затвердив нові тарифи на газ, що автоматично підвищує ціни на теплопостачання у півтора разу. Водночас Кабмін вніс зміни і до системи нарахування субсидій.

Уряд, зокрема, затвердив зміни до постанови №409 "Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування". У документ внесли нові норми споживання комунальних послуг, які встановлюються державою для розрахунку розміру субсидій для населення. Про це пише УНІАН.

"З метою приведення стандартів споживання комунальних послуг до реальних обсягів споживання послуг, які ми два роки моніторили і вивчали, ми пропонуємо цю ініціативу", - наголосив міністр соціальної політики Андрій Рева.

Він додав, що застосовувати норми споживання, що встановлюються, почали в 2014 році, що дозволило полегшити громадянам одержання субсидій, оскільки їм не потрібно отримувати довідки про рівень споживання у постачальників комунальних послуг. Замість цього використовуються встановлені державою норми. Однак Рева зазначив, що з 2014 року рівень споживання змінився, і нинішні норми не відповідають сучасному рівню споживання, тому їх потрібно відкоригувати. А ось як саме ці норми відкорегували, поки невідомо, адже документ ще не оприлюднений на урядовому порталі.

Водночас прем'єр-міністр Володимир Гройсман запевнив, що до початку опалювального сезону будуть знайдені додаткові компенсатори щодо полегшення громадянам навантаження сплати за комунальні послуги.

Нагадаємо, після затвердження нового єдиного тарифу для всіх споживачів газу в Україні на рівні 6879 грн із 1 травня автоматично на 60% зростуть тарифи на теплопостачання. Нині 1 Гкал коштує 652 грн, а буде - 1041 грн.

Залиште свій коментар

Вибір редакції