Піскова справа. Сакварелідзе розповів про боротьбу з мафією, поки Шокіна оперували у США

Крім того, він заявив, що сподівається на результат у справі "діамантових" прокурорів.

Сьогодні, 2 березня, заступник генпрокурора Давід Сакварелідзе заявив, що справа "діамантових" прокурорів – це була унікальна операція.

"Ще за кілька місяців до цієї справи до мене прийшов депутат "Народного фронту" В'ячеслав Костянтинівський. (Саме нардеп В'ячеслав Костянтиновський  передав Сакварелідзе факти про те, що високопоставлені співробітники ГПУ кришують нелегальний видобуток піску, це дало початок так званому ділу діамантових прокурорів – ред.) Він сказав, що перебуває на підприємстві, яке йому не належить, але до нього звернулися як до людини з Верховної Ради. Він сказав, що тут незрозуміла ситуація, якісь люди в балаклаві з прокурором проводять обшук, виносять техніку. До речі, техніку потім розпилили", - говорить Сакварелідзе інтерв'ю Українській правді .

"А заступник генпрокурора і повинен цим займатися – оберігати бізнес від рекету своїх же. Коли представники правоохоронного органу разом з "блатними", вибачте за вираз, займаються рекетом підприємства, будь-якого. Мені надсилають відео. Я з цим відео пішов до першого заступника генпрокурора і показав. Я кажу: "Ось, я цю людину знаю, ось така ситуація". Він каже: "Та він бандит!". "Якщо він бандит, то людину треба посадити за бандитизм. Давайте розберемося в нашій частині: що наш слідчий робить з людьми у балаклаві на якомусь підприємстві? Якщо вони займаються нелегальною діяльністю, нехай прокуратура розбирається", - каже прокурор, додаючи, що "потім вони спробували якось пов'язати цей бізнес зі мною, нібито я "кришую" пісочний бізнес".

"Потім я набрав Грицака, коли вже пішла інформація, заявник прийшов і каже: "Від мене вимагають". Я йому сказав: "Напиши заяву". Чоловік був дуже наляканий, у нього реально тремтіли руки. Він каже: "Я вам довіряю, але якщо ви не потягнете цю ситуацію, мене розірвуть на дрібні частини, ви ж розумієте". Я кажу: "Я гарантую, що ми доведемо цю справу до кінця". Він говорить: "Там високі люди, за ними дуже серйозні люди". Я відправив смс керівнику СБУ Грицаку і сказав: "Мені потрібна ваша оперативна підтримка і надійні люди", - пояснює Сакварелідзе, зазначаючи, що президент був в курсі.

"Шокін тоді був в Америці, його оперували. Я кажу, що потрібні надійні люди. Він мені прислав Віктора Тропака і його хлопців. Вони взялися за цю справу дуже кваліфіковано – 120 осіб оперів, слідчих, спецпідрозділ "Альфа" і так далі працювали так, що не було ні грама витоку інформації. Цим операція і була унікальна. У кількох містах – Суми, Київ і навколо Києва", - говорить він.

"До цього в прокуратурі не було такого прецеденту. Це внутрішній контраст прокуратури. Прокуратура сьогодні складається з двох частин. Народ вже знає, що не всі погані в прокуратурі, що є нормальні люди, які готові працювати, і є інші люди, які заважають. Вже з'явився контраст. В якомусь плані це внутрішній "Майдан" в системі прокуратури. Ніхто в цій системі цього не робив. Ми не боремося за сферу впливу. Ми боремося за результати, щоб в Україні була та прокуратура, яка їй потрібна", - пояснює він.

Також Сакварелідзе заявив, що він сподівається на результат у справі "діамантових" прокурорів.

"Це справа вже має певний резонанс, це справа – символ нової України, символ честі, і нашої теж, але статися може що завгодно. Ця справа буде прекрасним індикатором", - підсумував він.

Нагадаємо, що генеральний прокурор України Віктор Шокін заперечує конфлікт зі своїм заступником Давідом Сакварелідзе, про який говорять у ЗМІ і заявляють політики

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: