Питання банку "Надра" до виборів вирішено не буде

Експерти вважають, що сьогодні ніхто не хоче взяти на себе відповідальність і сказати вкладникам збанкрутілих банків, що гроші повернути неможливо.

Питання банку "Надра" до президентських виборів вирішено не буде, вважає екс-заступник глави Нацбанку Сергій Яременко.

За його словами, ситуацію в "Укрпромбанку", банку "Надра" та інших великих банках, які опинилися у важкому фінансовому становищі, Нацбанк мав вирішувати ще восени минулого року ухваленням низки жорстких заходів. Сьогодні ж банківську систему охопила системна криза, і зараз важко створити конкретний рецепт оздоровлення для того чи іншого банку.

Яременко наголосив, що тема рекапіталізації банків державою завжди мала масу питань без відповідей.

"Виходить, що ми приватний капітал витягуємо за рахунок платників податків", - пояснив він.

На думку експерта, держава не має вільних ресурсів для того, щоб підтримати банки. При цьому, якщо влада все ж заявляє про намір провести рекапіталізацію низки великих банків, то виникає запитання, чому підтримують лише великі банки.

"А хто сказав, що вкладники великих банків кращі, ніж вкладники дрібних банків? Чому саме великий банк треба рятувати? Великий банк раніше потрібно було рятувати, щоб не допустити панічних настроїв на ринку. Якщо ж цього не сталося, то вже не важливо, який це банк - великий чи дрібний. Сьогодні ніхто не хоче взяти на себе відповідальність і сказати, що гроші повернути неможливо. Тому триває це стояння на місці, ресурсу немає, а додаватися будуть вкладники інших банків", - заявив Яременко.

На його думку, до президентських виборів питання банку "Надра" не буде вирішено, а після виборів їм, найімовірніше, опікуватиметься інша влада.

Раніше в.о. міністра фінансів Ігор Уманський заявив, що Мінфін до 15 листопада сподівається одержати рішення ради кредиторів щодо реструктуризації зовнішніх зобов'язань банку "Надра". За його словами, представники уряду також беруть участь в переговорному процесі з реструктуризації зобов'язань банку.

Загальний обсяг зовнішніх зобов'язань банку "Надра" становить близько 830 млн грн. На сьогодні вже реструктуровано близько чверті цієї суми.

Читайте також:

"Родовід" виплатить депозити вкладникам "Укрпромбанку" за два місяці

Банк "Надра" не зміг домовитися з кредиторами

Екс-главу банку "Надра" оголосили в розшук за привласнення 50 млн дол

Збитки банку "Надра" склали 1,3 млрд. грн.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: