Питання постачання нафти до Європи врегульовано

Питання гарантованих об'ємів постачання нафті вже практично вирішено в переговорному процесі між "Уктранснафтою" і "Транснефтью".

Питання гарантованих об'ємів постачання нафти із Росії до Європи вже практично врегульовано в переговорному процесі двох господарюючих суб'єктів - "Уктранснафтою" і "Транснефтью". Про це повідомив прес-секретар Міністерства палива та енергетики Фент Ді.

За його словами, міністр палива і енергетики України Юрій Продан і міністр енергетики Російської Федерації Сергій Шматко провели телефонну розмову, в ході якої обговорили питання співпраці у сфері постачань нафти та її транзиту територією України. "Сторони досягли узгоджених позицій. За інформацією, яку надали міністрам компанії "Укртранснафта" і "Транснефть", питання гарантованих об'ємів постачання нафті вже практично врегульовано в переговорному процесі двох господарюючих суб'єктів, що дозволить забезпечити довгострокові і стабільні постачання сировини європейським споживачам", - сказав Фент Ді.

Він також зазначив, що з упевненістю можна говорити, що технічно український нафтопровід і оператор "Укртранснфта" сьогодні повністю готовий до прокачування нафти в 2010 р.

Нагадаємо, НАК "Нафтогаз України" 28 грудня офіційно заявила, що з української сторони не існує жодної загрози для транзиту російської нафти європейським споживачам.

ВАТ "Укртранснафта", 100% акцій якої знаходяться в управлінні НАК "Нафтогаз України" та російська компанія "Транснефть" проводять переговорний процес щодо підписання щорічної додаткової угоди до діючого довгострокового контракту від 2004 року (укладеного строком на 15 років). На сьогодні фахівці двох компаній узгоджують обсяги транзиту російської нафти та інші короткотермінові умови, домовленості за якими закінчуються 31 грудня 2009 року.

Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо призначив на 28 грудня позачергове засідання Ради безпеки Словацької Республіки у зв'язку з повідомленням про те, що Росія може скоротити постачання нафти до Словаччини, Угорщини та Чехії через суперечки з Україною. Приводом для занепокоєння послужив лист, що надійшов до словацького Міністерства економіки з Єврокомісії, в якому сказано, що Міністерство енергетики РФ проінформувало Брюссель про можливі перебої із постачаннями нафти до трьох країн ЄС: Угорщини, Чехії та Словаччини, повідомила прес-служба словацького уряду.

Відзначимо, що джерело в керівних органах Євросоюзу повідомило, що держави ЄС, які можуть стати потенційними заручниками розбіжностей між Росією та Україною в енергетичній сфері, мають в своєму розпорядженні достатні резерви нафти, тому приводу для занепокоєння немає. "Запаси нафти в країнах-членах ЄС, потенційно зачеплених (російсько-українською суперечкою), цілком достатні, і на даний момент немає причин для занепокоєння щодо доступності енергоресурсів для споживачів і підприємств", - сказало джерело.

Транзит російської нафти до Угорщини, Словаччини і Чехії здійснюється через територію України нафтопроводом "Дружба".

Читайте також:

Росія може припинити постачання нафти через Україну

"Нафтогаз" заявляє про відсутність загроз для транзиту російської нафти

Роздрібні ціни на бензин в Україні підвищились

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: