Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Піти від долара неможливо", – глава ВТБ про можливу відмову Росії від американської валюти

У РФ хочуть запровадити преференції для експортерів у разі використання рубля в розрахунках.

Росія не зможе повністю відмовитися від розрахунків у доларах США. Ідеї дедоларизації перебільшують заради заголовків - ніхто не збирається забороняти або обмежувати ходіння американської валюти, "піти від долара" в принципі неможливо.

Про це заявив глава банку ВТБ Андрій Костін, пише "Інтерфакс-Росія".

"Ніколи не можна лякати народ. Коли перекручують заради яскравого заголовка і кажуть "підемо від долара" - звичайно, ні. Це неможливо зробити. Це утопічно, а я ж реаліст, я ж працюю в банківському секторі", - сказав Костін.

Розвиток розрахунків у національних валютах - завдання, вирішення якого російські чиновники розпочали вже давно, ще до введення західних санкцій. В останні кілька місяців в обіг увійшов термін "дедоларизація" - після того, як глава ВТБ використовував його на зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним в липні. На початку вересня тема "дедоларизації" стала обговорюватися вже на побутовому рівні. Костін заявив, що ВТБ підготував і узгодив з Центробанком РФ план дій на випадок посилення санкцій стосовно банку, включно з опцією виплат за валютними депозитами в національній валюті за поточним курсом, що викликало занепокоєння частини роздрібних клієнтів.

"Я цю ідею (підвищення ролі рубля) просував вже років 15, і виходив не з політичних цілей, а винятково з міркувань більш широкого використання рубля і використання російських майданчиків. Це дає більше бізнесу російським банкам, покращує конкурентні умови і, до речі, сприяє більш стабільному розвитку нашої валюти, через те, що попит на рублі буде вищий ", - зазначив Костін.

Долар у Росії обмежувати та забороняти не будуть.

"Це абсолютно чітка позиція нашого керівництва. Тому тут населення може спати спокійно, тим паче, якщо гроші в банку. По-друге, звичайно, процес тривалий. Але те, що зовсім нічого не можна зробити, - це неправда. Ще п'ять років тому в розрахунках з Індією частка рубля була 3%, а нині 20%. Це при тому, що особливих зусиль не додавалося ", - сказав Костін.

Уряд нині розробляє програму.

"Це більш широкий комплекс, ніж розвиток рублевих розрахунків, це більш широке залучення російських фінансових майданчиків для розміщення акцій, облігацій. Те, що ми завжди хотіли зробити - Московський фінансовий центр, ми можемо і далі продовжити роботу, і тоді рубль буде більш затребуваним. Але, звичайно, не замінимо долар, долар вже 70 років править фінансовим світом. Але я думаю, що ось зараз така заполітизованість і використання його як зброї підштовхне всі країни, включно з ЄС, Китаєм та іншими - спробувати знайти альтернативні канали для часткового вирішення цього питання", - ззаначив глава ВТБ.

Російська влада має намір поступово скасувати вимогу повернення експортної виручки під час розрахунків у рублях у рамках плану зі стимулювання використання національних валют у зовнішньоторговельних операціях.

"Ми домовилися про те, що в наших планах поступове скасування зобов'язання із повернення експортної виручки в разі, якщо розрахунки здійснюються в рублях. У нас такі плани до 2024 року підготовлені. Будемо робити преференційний режим, стимулювати наших учасників зовнішньоекономічної діяльності до використання нашої національної валюти. Преференції - з точки зору адміністрування, спілкування з державою", - сказав перший віце-прем'єр, міністр фінансів Антон Силуанов.

Ще одним пунктом плану є прискорене повернення ПДВ для експортерів у разі використання в розрахунках рубля. Проект рішення вже внесений на розгляд уряду РФ.

Нагадаємо, у вересні міністр економічного розвитку Росії Максим Орєшкін передбачив падіння курсу долара і порадив росіянам продавати валюту. Хоча відбувалося з точністю до навпаки – долар дорожчав, а рубль падав.

Залиште свій коментар

Вибір редакції