"Південний потік" відбере в України половину транзиту газу

Через будівництво газогону в обхід України "Південний потік" обсяг транзиту російського газу скоротиться на 50%. Київ продовжує вмовляти Москву прокачувати газ через вітчизняну ГТС.

Обсяги транзиту російського газу через територію України можуть скоротитися на 50%, якщо Росія побудує газопровід "Південний потік".

Про це заявив міністр енергетики Юрій Бойко.

За його словами, офіційний Київ продовжує умовляти Москву відмовитися від планів по спорудженню "Південного потоку", а замість цього продовжувати прокачування газу через українську газотранспортну систему.

"Наша пропозиція була, щоб наші російські партнери відмовилися від "Південного потоку "у частині, що не відповідає нашим національним інтересам. Цей обхідний маршрут через економічну зону Туреччини залишає нашу ГТС без роботи", - сказав Бойко.

"Сьогодні ми повинні дуже швидко пропонувати, і ми це робимо, економічно вигідні моделі, які дозволять завантажити нашу ГТС на довгострокову перспективу. Це наш пріоритет. Тому що, якщо буде побудований "Південний потік", то мінус 50% завантаженості нашої ГТС - це буде у нас завтра", - визнав міністр.

Він підкреслив, що завантаження української ГТС – принципова позиція уряду.

За словами Бойка, Москва і Київ продовжують переговори, результатом яких має стати "паритетний обмін активами" - наприклад, доступ "Газпрому" до контролю української ГТС в обмін на отримання Україною права розробки родовищ у Росії.

Однак, визнав міністр, процес переговорів очікується досить довгим.

"Я думаю, що ми ще довго будемо працювати", - резюмував український міністр.

Нагадаємо, 27 липня Україна запропонувала альтернативу будівництву російського газогону "Південний потік".

"Нещодавно ми вийшли з ще однією ідеєю - це певна альтернатива "Південному потоку" - модернізація системи наших південних газопроводів, які дозволять в ту ж саму точку ЄС, а саме Бургас в Болгарії, доставляти таку ж кількість газу, яку Росія планує доставляти по "Південному потоку", - заявив тоді прем'єр-міністр Микола Азаров.

Читайте також:

Росія зробить Україні знижку на газ в обмін на газову трубу

У Москві стартували переговори про створення СП "Газпрому" й "Нафтогазу"

Сербія натякнула Росії, що сама вирішить, де прокладати "Південний потік"

Україна запропонувала Росії альтернативу "Південному потоку"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: