Перейти до змісту
"Північний потік-2" не впливає на поставки газу через Україну, — Міненерго РФ

"Північний потік-2" не впливає на поставки газу через Україну, — Міненерго РФ

В Росії переконують, що до 2024 року домовленості з Україною виконуватимуться згідно з контрактом.

Газопровід "Північний потік-2" нібито не вплине на поставки російського газу через Україну. Домовленості з українською стороною діятимуть щонайменше до 2024 року.

Про це в статті для журналу "Енергетична політика" написав міністр енергетики РФ Олександр Новак..

Російський міністр переконує, що європейські країни зацікавлені у збільшенні поставок російського газу.

"Вже усім очевидно, що це комерційний проєкт, який аж ніяк не впливає на маршрут поставок газу через Україну. Останній, згідно з домовленостями, досягнутими наприкінці 2019 року, функціонуватиме, як мінімум, до 2024 року", — зазначив Новак.

Нагадаємо, Польща вже давно виступає проти розширення газопроводу, що безпосередньо з'єднує Росію з Німеччиною, найбільшим ринком палива в Європі, стверджуючи, що це посилить залежність Європи від російського газу.

"Північний потік-2" має пролягти дном Балтійського моря. Його довжина становитиме понад 1200 кілометрів, пропускна спроможність — 55 мільярдів кубометрів газу на рік. Газопровід будує російський "Газпром" спільно з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall.

Україна виступає проти будівництва "Північного потоку-2", оскільки не хоче втратити статус транзитера газу. Проєкт також активно критикують США і країни Балтії. У Німеччині вважають, що проєкт економічний, а не політичний.

Відео Берлін запропонував США 1 мільярд євро за відмову від санкцій проти "Північного потоку-2"

Із Берліна до Вашингтону надійшла пропозиція про угоду на мільярд євро в обмін на відмову від санкцій проти "Північного Потоку-2". За даними видання "ДІ Цайт", очільник німецького мінфіну Олаф Шольц у своєму листі до американського колеги ніби пропонував фінансування кількох терміналів для імпорту американського газу на суму в 1 млрд євро. Зі свого боку Штати мали  б дозволити  безперешкодно завершити будівництво газогону та його експлуатацію. Як саме відреагували на цю пропозицію в мінфіні США - виданню Ді Цайт невідомо.  

Берлін запропонував США 1 мільярд євро за відмову від санкцій проти "Північного потоку-2"

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин