Російський газогін в обхід України запустять влітку

В жовтні почнеться подання газу споживачам в Європу через "Північний потік". Передбачувана потужність газопроводу - до 55 млрд куб. м за рік.

Прокладення морської частини газопроводу "Північний потік" (Nord Stream) завершиться в липні 2011 року, повідомив прем'єр-міністр РФ Володимир Путін.

"Рік тому, виступаючи в Державній Думі, тут, перед вами, я інформував вас, що прокладення морської частини "Північного потоку" почалося. Сьогодні докладаю, що в липні вона закінчиться, і почнеться подання технологічного газу", - сказав Путін, звітуючи в Держдумі про роботу уряду за 2010 рік.

"Nord Stream" є принципово новим маршрутом для експорту російського газу в Європу (передусім на ринки Німеччини, Великобританії, Нідерландів, Франції і Данії). "Газпром" вже підписав довгострокові контракти на постачання газу по "Nord Stream" клієнтам в декількох країнах ЄС, включаючи Німеччину, Данію, Нідерланди, Бельгію, Францію і Сполучене Королівство.

Нагадаємо, що проекти газопроводів "Північний потік" і "Південний потік" передбачають транспортування газу в Європу в обхід України.

"Північний потік" передбачає транспортування газу з Росії в Європейський Союз через Балтійське море. Передбачувана потужність - до 55 млрд куб. м за рік.

"Південний потік" повинен пройти від чорноморського узбережжя Росії до Болгарії і продовжитися до півдня Італії та Австрії. Потужність трубопроводу планується в об'ємі 63 млрд куб. м за рік.

Читайте також:

Газогін в обхід України дотягнули до Європи

Росія: Україна - друг, але "Південний потік" дорожчий

Азаров запропонував Австрії "вкластися" в українську трубу

Азаров назвав справедливу ціну на російський газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: