Північнокорейські банки із "чорного списку ООН" відключили від SWIFT

Дата публікації
Перегляди
3022
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Північнокорейські банки із "чорного списку ООН" відключили від SWIFT

Фото: Reuters

Провокації Пхеньяна із балістичними ракетами вплинули на це рішення.

Банки Корейської Народно-Демократичної Республіки, які потрапили до санкційного списку ООН, відключили від послуг міжнародної банківської системи SWIFT.

Про це повідомляє агентство Reuters.

SWIFT, головний офіс якої розташований у Брюсселі, пішла на цей крок після того, як влада Бельгії заявила, що більше не даватиме дозволу на такі операції.

Бельгійське міністерство закордонних справ посилалося на зростаючі провокації Пхеньяна, такі як запуски балістичних ракет, для пояснення свого рішення.

Також до уваги бралася доповідь в Організації Об'єднаних Націй в минулому місяці, в якій говорилося, що будь-яка торгова операція із північнокорейським банком із "чорного списку" буде порушенням санкцій ООН - навіть якщо компанія отримала дозвіл від європейського уряду на це.

Таким чином від SWIFT були відключені щонайменше три банки КНДР із санкційного списку ООН - Bank of East Land, Korea Daesong Bank і Korea Kwangson Banking Corp. Перший банк потрапив під санкції у 2013 році, два інші – у минулому.

Наразі невідомо, коли SWIFT припинила надавати послуги північнокорейським банкам і як багато фінансових установ КНДР були відключені від цієї системи.

У звіті SWIFT від 2011 року йшлося, що 20 фінустанов Корейської Народно-Демократичної Республіки були підключені до системи.

Північна Корея випустила 4 балістичні ракети у бік Японського моря

Північна Корея випустила 4 балістичні ракети у бік Японського моря

Нагадаємо, 6 березня Японія зафіксувала пуски північнокорейських чотирьох ракет, три з яких впали у винятковій економічній зоні країни в Японському морі, не заподіявши шкоди. В Японії скликають раду національної безпеки у зв'язку з останніми ракетними пусками Північної Кореї. 

Раніше стало відомо, що Північна Корея провела тест ядерного пристрою було виявлено штучний землетрус 5,3 бала поблизу відомого ядерного полігону КНДР.

Аналітики побоюються, що КНДР наближається до використання ядерної зброї.

Зі свого боку лідер КНДР Кім Чен Ин підкреслив необхідність зміцнення ядерних сил країни. Таку заяву він зробив, коли був присутній на випробування балістичних ракет.

США ввели санкції проти КНДР за численні порушення прав людини. Санкції торкнуться ряду високопоставлених осіб і п'яти компаній, а також лідера КНДР Кім Чен Ина.

У свою чергу Північна Корея заявила, що нові санкції США проти її лідера Кім Чен Ина означають оголошення війни і пообіцяла вжити рішучих заходів у відповідь. У заяві МЗС Пхеньяну, яку наводить офіційне північнокорейське Центральне агентство новин, йдеться, що цей крок з боку Сполучених Штатів є найгіршим із ворожих дій і представляє відкрите оголошення війни проти КНДР.

ядерна програма КНДР

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3022
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація