Плата за розподіл газу. Українцям, які не користуються блакитним паливом, обіцяють перерахувати платіжки

Дата публікації
Перегляди
34к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Плата за розподіл газу. Українцям, які не користуються блакитним паливом, обіцяють перерахувати платіжки

Фото: УНІАН

Людям буде приходити спільна платіжка за використаний газ і його транспортування.

Нові платіжки за доставку газу здійняли хвилю обурення і нерозуміння серед українців. Одних споживачів цікавить, чому треба платити за транспортування, якщо газом узагалі не користувалися. Інших - чому виставляють плату за транспортування трубою, яку люди прокладали власним коштом. Як усе ж таки формувалися ці платіжки за доставку газу, і які зміни на чекають на українців за тиждень, про це у сюжеті ТСН.19:30

В селі на Тернопільщині люди нарікають, що ціну за транспортування газу тут нарахували і тим, хто давно помер, і тим, хто прокладав трубу до будинку власним коштом. Зокрема, рідні покійного господаря кажуть: на його ім'я прийшла платіжка із щомісячним платежем у 170 грн.

У газовому господарстві, однак, не знають про те, що людина померла. І пояснюють, що аби припинити транспортування споживачеві, він має розірвати договір. А у вищезгаданому випадку до газовиків мають звернутися правонаступники померлого. Втім, якщо вони захочуть потім газ під'єднати назад, то доведеться заплатити. Від 2 700 грн до 6 300 грн. Усе залежить від тиску.

Нові платіжки за доставку газу здійняли хвилю обурення і нерозуміння серед споживачів

Нові платіжки за доставку газу здійняли хвилю обурення і нерозуміння серед споживачів

За коментарем щодо нарахування цін ТСН поїхала до НАК "Нафтогазу". Голова правління Андрій Коболєв переконує, що "Нафтогаз" не має жодного стосунку до платіжки із транспортування газу.

"Нафтогаз до другої, окремої, платіжки стосунку не має. Це не наші гроші", - заявив голова НАК "Нафтогазу" Андрій Коболєв.

Керівник "Нафтогазу" бідкається, бо й сам потерпілий, адже, як і багато українців, власним коштом прокладав газову трубу до будинку.

"Трубу я будував власним коштом, мені ці кошти не повернули, із мене гроші беруть, до труби підключають інших людей і з них за це беруть кошти – це несправедливо", - зауважує Коболєв.

Разом із тим жодних відповідей в "Нафтогазі" щодо вартості доставки блакитного палива журналістам ТСН не дали. Порадили звернутися до НКРЕКП. Своєю чергою, у Нацкомісії пояснюють, що коли розраховували вартість платіжок, то не брали до уваги те, що люди прокладали трубу власним коштом. А тому, радять українцям зберігати спокій.

"Є загальні розподільчі мережі кожного облгазу. Великі транспортувальні, які ідуть від великих транспортних газопроводів. У всій структурі тарифу на транспортування приватні мережі, амортизація по приватним мережам не розрахована", - зазначає членкиня НКРЕКП Ольга Бабій.

У регуляторі переконують, що для споживачів нічого не змінилося, бо за доставку газу всі платили й раніше: взимку більше, влітку менше. А тепер будуть платити рівними частинами цілорічно.

Щодо абонентів, які газом узагалі не користуються, то прем'єр-міністр Олексій Гончарук вже пообіцяв звернутися у регулятор, аби там за доставку газу встановили мінімальну оплату. Надалі суми за використаний газ і його транспортування планують друкувати на спільній платіжці.

Інна Боднар

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Газовий конфлікт України і РФ
Дата публікації
Перегляди
34к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація