Податківці планують відмінити банківську таємницю

Банкіри лякають, якщо ви не сплатите вчасно податки - це зроблять за вас, без попередження.

Податківці планують зазирнути нам у кишені, щоб повністю контролювати банки та їхніх клієнтів. Вони ініціюють зміни у законодавстві, що скасовують банківську таємницю. Якщо парламент ухвалить це, податківці отримають безперешкодний доступ до всіх наших рахунків, переказів тощо.

У двадцять першому сторіччі, через розвиток технологій, приховати будь яку інформацію вкрай важко. Утім ваші банківські справи - табу, їх досить надійно захищає банківська таємниця. Однак податківцям це не подобається.

Скільки ви переказали або отримали коштів. Яка кількість грошей на вашому рахунку чи депозиті. Чи немає у вас прибутків з-за кордону. Ось що цікавить митарів. Банкіри лякають, якщо ви не сплатите вчасно податки - це зроблять за вас, без попередження.

Це повернення у 90-і роки, коли без рішення суду, податкова служба за власною платіжною вимогою могла списати с розрахункового рахунку клієнта суму податкового боргу, вважає радник Асоціації українських банків Андрій Кущ.

Банкіри переконані - через запровадження тотального контролю, митарі хочуть посилити і так чималий податковий тиск. У ДПА заперечують, мовляв, галасують лише ті, у кого сумління нечисте, хто прокручує незаконні фінансові оборудки, прикриваючись банківською таємницею.

Щоправда, з такими аргументами не згодні економісти. Банкіри, звісно, не святі, проте через них проходить не такий вже й великий обсяг "тіньових" грошей, запевняють аналітики. "Тіньові" гроші проходять готівкою, запевняє економіст Олександр Жолудь.

У юридичних колах ініціативу ДПА сприймають з подивом. Мовляв, навіщо контролювати всіх і вся. Адже зараз, якщо людину підозрюють у несплаті податків, можна через суд домогтися перевірки її банківських операцій.

Однак податківці непохитні. Відсутність вільного доступу до банківських операцій знижує ефективність їхньої праці, кажуть у ДПА. Втілити у життя їхнє нововедення може лише парламент. Чиє лоббі - податкове чи банківське - виявиться зрештою сильнішим у Верховній Раді, покаже час.

Читайте також:

Україна стала однією з найгірших країн за сплатою податків

14 тисяч неплатників податків потрапили під амністію

Скасовано пенсійні внески для платників єдиного податку

 

ВідеоПодаткові плани

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: