Податкова: Ми не захоплюємо офіс "Нафтогазу"

ДПА спростовує інформацію про намір вчинити силове захоплення офісу "Нафтогазу України" через борги компанії.

Заява НАК "Нафтогаз України" про те, що Державна податкова адміністрація України готується до захоплення офісу компанії, є недостовірною й абсурдною.

Євген Бакулін
УНІАН
Голова правління НАК "Нафтогаз України" Євген Бакулін все ж побоюється силових дій з боку податківців.
Таку заяву оприлюднила прес-служба ДПА України.

Силових дій проти НАК "Нафтогаз України" ДПА не лише не проводила, а й не планувала, йдеться у повідомленні. 

"Варто також зазначити, що податковий борг перед бюджетом підприємств компанії на 1 листопада 2007 року становить понад 2,3 мільярда гривень. Несплачені в жовтні цього року 89,9 мільйона гривень, про які згадували засоби масової інформації, посилаючись на заяву прес-служби НАК "Нафтогаз України", також увійшли до загальної суми податкового боргу компанії", - також інформує ДПА.

Разом із тим, "Нафтогаз" просить президента, Кабінет міністрів і правоохоронців вирішити свій конфлікт із податківцями. 

Про це повідомляє прес-центр компанії.

У повідомленні зазначається, що після першої невдалої та необґрунтованої спроби податкових органів 22 листопада паралізувати роботу НАК "Нафтогаз України" та фактично всієї газової галузі держави, сьогодні представники податкових органів продовжили спроби заблокувати діяльність компанії шляхом незаконного адміністративного арешту активів компанії.

"Нафтогаз" вважає дії податківців “такими, що суперечать законодавству України та здоровому глузду”. По-перше, підкреслюють в НАК, процедура адміністративного арешту може застосовуватися виключно за рішенням судової влади. 

Натомість, за даними компанії, податківці не ініціювали розгляд такої справи у суді, а намагаються арештувати активи компанії виключно на підставі власних рішень, які не мають юридичної сили. 

“По-друге, застосування адміністративного податкового тиску до "Нафтогазу України", який є основним донором бюджету і перерахує у 2007 році близько 20 мільярдів гривень податків та зборів, не принесе результату, оскільки компанія може не витримати ще більшого податкового навантаження, яке вже сьогодні сягає майже третину від річного обороту", - відзначає "Нафтогаз".

Також компанія зазначає, що блокування податківцями роботи "Нафтогазу України" може призвести до вкрай негативних наслідків у масштабі країни, таких як невиплата зарплат 170-тисячному колективу, скорочення видобутку енергоносіїв, зниження безпеки роботи газотранспортної системи, неможливість своєчасно оплачувати імпортований природний газ та обслуговувати свої кредитні зобов’язання. 

Це призведе до завдання значних збитків не тільки компанії, але й нафтогазовому комплексу та усієї економіці держави. 

Анатолій Брезвін
Архів
Втім, відомство Анатолія Брезвіна про такі атаки нічого не знає.
НАК "Нафтогаз України" закликає податкові органи повернутися у правове поле та вирішувати усі питання, пов’язані із діяльністю компанії, виключно до вимог українського законодавства, шляхом цивілізованого діалогу", - наголошено у повідомленні. 

Нагадаємо, вчора, 22 листопада, делегація НАК "Нафтогаз України" під головування голови правління компанії Євгена Бакуліна була змушена передчасно призупинити переговори з ВАТ "Газпром" щодо постачання природного газу до України на 2008-2010 роки. 

За інформацією "Нафтогазу", такі дії були пов'язані з інформацією щодо можливого силового захоплення адміністративної будівлі податковими органами України з метою адміністративного арешту діяльності компанії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: