Підприємці заявили про погрози тюрмою з боку податкової

Податкова служба України переконує підприємців не згортати свій бізнес.

Прем'єр-міністр Микола Азаров заявив про зростання малого та середнього бізнесу в Україні після ухвалення Податкового кодексу. Підтверджує це звітність Державної податкової служби, яка свідчить, що за перші 4 місяці цього року кількість фізичних осіб-підприємців в Україні зросла на 24 тисячі.

Підприємці у свою чергу заявляють, що Податкова шукає різні причини для відмови у закритті бізнесу і, навіть, погрожує тюрмою. Усе це робиться для того, щоб не псувати урядову статистику.

Експерт-економіст Володимир Дубровський запевняє, що підприємці нині або масово згортають діяльність, або йдуть у тінь, розповідає експерт.

"У нас кількість підприємців, які працюють, різко скоротилась. Можливо, за рахунок того, що підприємства не закривають, і вони продовжують нібито висіти в повітрі. Треба дивитись на статистику тих, хто реально працює", - звертає увагу він.

"Реально працюють ті, хто здебільшого має єдиний податок і його сплачує. А кількість тих, хто сплачує єдиний податок, наскільки мені відомо, значно зменшилась", - зазначив Дубровський.

Яким чином збільшується статистика щодо кількості підприємців, розповіла жінка-бізнесмен, яка побажала залишитись неназваною.

За її словами, податковий інспектор погрозами не дозволив ліквідувати її підприємство.

"Ми вирішили закритись і працювати в тіні або взагалі не працювати. Коли я почала закриватись, мені почали казати, щоб платила штрафні санкції через неправильно ведену книгу обліку. А за новим Податковим кодексом усім почали виписувати божевільні штрафи. Податківці почали пропонувати: мовляв, ви не закривайтесь або переходьте на схему, що у вас нема прибутку, або - тюрма", - розповіла підприємець.

Вона уточнила, що за порушення у книзі обліку їй виписали штраф розміром у мільйон гривень.

Ситуація для середнього та малого бізнесу сьогодні гірша, ніж у кризу, розповіла голова Всеукраїнського об'єднання малого та середнього бізнесу "Фортеця" Оксана Продан.

Її організація об'єднує понад 80 тисяч підприємців, які зараз створюють новий протестний рух із вимогами пом'якшити бізнес-середовище.

"Для бізнесу криза не була така страшна, як сьогодні. Тому що в людей абсолютно немає купівельної спроможності. Немає реалізації товарів і послуг. Люди не можуть платити податки. Нам необхідні реальні реформи, необхідно реально спростити умови для бізнесу", - каже вона.

Серед основних вимог підприємців - ухвалення одного з трьох варіантів закону про спрощену систему оподаткування. Жоден із них Верховна рада поки не розглянула навіть у першому читанні.

Крім того, за словами Продан, закон, що набув чинності 1 січня, стимулює відхід заробітних плат у тінь, тінізацію економіки.

Тому бізнес вимагає зниження ставки єдиного соціального внеску та скасування єдиного соціального внеску для пенсіонерів, яке влада обіцяла зробити ще півроку тому, зазначає Продан.

Якщо чиновники продовжуватимуть зволікати з виконанням обіцянок, підприємці готові вдатись до протестних акцій, серед яких вони називають всеукраїнські мітинги та масову несплату податкових зборів.

Як повідомлялося, 40% роздрібного товарообігу в Україні, знаходиться в тініі і оцінюється в 353 мільярди гривень (44 млрд доларів). Таких висновків дійшло Міністерство економічного розвитку і торгівлі, проаналізувавши дані офіційного товарообігу і витрати населення на купівлю товарів і послуг.

Читайте також:

Податковий кодекс збільшив удвічі тіньову зайнятість

40% торгівлі в Україні знаходиться в тіні

Збитки українських підприємств зросли до 128 млрд гривень

Спрощенців за рік стало менше на 70 тисяч

Податковий кодекс продовжує руйнувати малий бізнес

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: