Податкова завела справу на керівників "Запоріжсталі"

Фінансовий директор "Запоріжсталі" і головний бухгалтер звинувачені у махінаціях на суму 87,5 млн грн. Представники підприємства звинувачення відкидають.

Податкова звинуватила керівництво "Запоріжсталі" в махінаціях з ПДВ на 87,5 млн грн.

Спеціалізована державна податкова інспекція по роботі з великими платниками податків домагається притягнення до адміністративної відповідальності керівників одного з найбільших металургійних комбінатів України - фінансового директора "Запоріжсталі" Олександра Рабцуна і головного бухгалтера цього підприємства Анатолія Белеуша, пише "Дело".

Інспекція у Заводському районному суді міста намагається довести, що керівники меткомбінату завищили суму ПДВ для відшкодування на загальну суму понад 87,5 млн грн.

Юристи податкової надали суду матеріали про факти завищення ПДВ для відшкодування з державного бюджету у двох випадках. У першому випадку йдеться про порушення фінансовим директором "Запоріжсталі" ведення податкового обліку на підприємстві, в результаті якого сума ПДВ для відшкодування за червень 2010-го була завищена на 35,3 млн грн.

У другому випадку в результаті таких же дій керівництва "Запоріжсталі" сума повернення ПДВ за березень-травень 2010 року була завищена на 52,6 млн. грн. Ці факти податкова служба виявила в ході позапланових перевірок, що пройшли в кінці серпня - початку вересня.

Представники "Запоріжсталі" звинувачення з боку податківців відкидають і протоколи за підсумками перевірок не визнають. Крім цього, юристи підприємства подали до суду свої зустрічні позови з вимогою визнати незаконними протоколи податківців та рішення податкового органу, завдяки яким і були ініційовані судові розгляди.

Варто відзначити, що конфлікт держави з метпідприємствами з визначення сум відшкодування ПДВ має давню історію. Проте останнім часом силові структури зробили свою боротьбу з махінаціями з ПДВ показовою.

Так, у вересні було заведено кримінальну справу на генерального директора Алчевського меткомбінату, що входить в структуру корпорації "Індустріальний союз Донбасу" Сергія Тарути. За повідомленням прес-служби Генеральної прокуратури, було встановлено, що керівник підприємства протягом січня-березня 2010 року здійснив замах на заволодіння коштами державного бюджету в сумі 30 млн. грн. Зараз же цю справа готує до суду обласна Спеціалізована податкова інспекція по роботі з великими платниками податків у Луганську.

У той же час не можна не помітити, що об'єктами для судових розглядів стали підприємства, які раніше підтримували попередню владу. Так, власники "ІСД" не приховували симпатій до Юлії Тимошенко і Віктора Ющенка. Також підтримували Тимошенко і представники "Запоріжсталі". А сам Олександр Рабцун, проти якого і було порушено справу про адміністративне порушення, є депутатом Запорізької обласної ради від БЮТ.

ДОВІДКА

"Запоріжсталь" виробляє чавун, сталь, листовий прокат, гнутий профіль, жерсть, будівельні матеріали та ін Основні споживачі продукції - виробники зварених труб, підприємства автомобільного, сільськогосподарського, транспортного машинобудування, виробів побутової техніки та металосервісні центри.

До травня 2010 року комбінат контролювали на пріоритетних засадах група Midland Олександра Шнайдера і Вадима Шифріна і менеджмент підприємства на чолі з Віталієм Сацьким і Володимиром Дворецьким. Однак минулого літа ці групи домовилися продати свої акції російським інвесторам, яких пов'язують з покупцями 50% +2 акції "Індустріального союзу Донбасу".

Читайте також:

Тарута почав віддавати борги Ахметову

"Запоріжсталь" буде судитися з Ахметовим

50% акцій "Запоріжсталі" продали росіянам за 1,7 млрд доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: