Податковий кодекс Азарова різко підніме ціни на картоплю і капусту

Експерти прогнозують різке подорожчання овочів, оскільки нововведення Податкового кодексу ускладнять взаємини представників оптової торгівлі з фермерами і покупцями.

Прийняття Податкового кодексу може серйозно ускладнити роботу плодоовочевого бізнесу України. Експерти уже прогнозують різке підвищення цін на овочі, особливо на капусту та картоплю.

"У плодоовочевому бізнесі величезною проблемою є логістика, а саме переміщення продукції, яка швидко псується, від виробника до споживача", - заявив Андрій Ярмак, керівник проекту "Агроогляд: овочі та фрукти".

"В даний час, цю функцію виконують численні підприємці оптовики, які закуповують асортимент продукції у виробників та імпортерів і власним або орендованим транспортом доставляють її на оптові та роздрібні ринки, а також у мережі супермаркетів. Більшість таких оптовиків працюють на єдиному податку, перевагою якого вважають спрощену систему оподаткування, яка значно економить час", - сказав експерт.

Опитування представників оптової торгівлі показало, що вони готові платити більш високий рівень податку, проте відмова від спрощеної системи обліку, що є головною перевагою зараз, призведе до неможливості ефективного ведення бізнесу. Крім того, нововведення пропонованого зараз Податкового кодексу ускладнять взаємини представників оптової торгівлі з фермерами (які повинні будуть надавати повний пакет документів) і покупцями (для яких робота з приватними підприємцями стає невигідною).

У той же час професійні виробники овочів, фруктів і картоплі не мають можливості прямо поставляти всю свою продукцію споживачам, оскільки основну увагу зосереджують на вирощуванні, зберіганні та доробці продукції. Та й мережі супермаркетів, які мають можливість закуповувати великі обсяги, контролюють менше 20% продажів всіх овочів і фруктів (решта продається через ринки).

Великих оптових компаній, що займаються торгівлею свіжими овочами та фруктами українського виробництва практично немає, тому що розвиток великомасштабного бізнесу в цій сфері вимагає величезних інвестицій і в той же час є досить ризикованим. Більшість великих компаній - це компанії-імпортери.

За словами Ярмака, прийняття Податкового кодексу в запропонованому вигляді призведе до дефіциту вітчизняної продукції в роздрібній торгівлі та різкого зростання цін на неї. Крім того, прогнозується різке зниження доходів виробників внаслідок зниження кількості покупців і відповідного зниження обсягів виробництва вже в 2011 році (а значить чергового витка зростання).

Прийняття Кодексу також спровокує зростання обсягів імпорту і зниження обсягів споживання овочів і фруктів внаслідок їхнього подорожчання, яке, як правило, призводить до погіршення здоров'я населення країни. Скоротяться також доходи бюджету.

Детальніше про Податковий кодекс читайте тут.

Читайте також:

Підприємці пригрозили Раді збройним конфліктом

ПР: Янукович ветуватиме Податковий кодекс, якщо не буде компромісу

Янукович: підприємці протестують, бо не хочуть платити податки

Львівські підприємці повстали проти нових податків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: