Податковий кодекс на третину скоротить наклади газет і журналів

Витрати видавничих компаній виростуть на 24%, а сума сплачених податків, відповідно, зменшиться на 70-100%.

З новим Податковим кодексом тиск на видавничий бізнес збільшиться практично втричі - в 2,99 рази. Це підрахувала Українська асоціація видавців періодичної преси (УАВПП)

Згідно з тими ж розрахунками, витрати видавничих компаній виростуть на 24%, а сума сплачених податків, відповідно, зменшиться на 70-100%.

Про те, що саме погіршує діловий клімат у видавничій галузі, розповів Олексій Погорелов, генеральний директор УАВПП. Так, в Податковому кодексі міститься заборона фізособам-підприємцям вести діяльність, пов'язану з рекламою, організацією торгівлі, правом, бухгалтерським обліком і аудитом, консультаціями з питань комерційної діяльності і управління, а також з управлінням підприємствами (розділ XIV ст. 2 пункт 2).

Крім того, розширюється база оподаткування. Оподатковуватиметься і такий вид діяльності, як надання рекламодавцеві послуг з виробництва і поширення (розміщенню) реклами (розділ XII ст.1 пункт 1.2).

Як повідомляє прес-служба УАВПП, новий Податковий кодекс істотно ускладнює роздрібну торгівлю друкованими ЗМІ, враховуючи, що часто вона здійснюється саме приватними підприємцями. В Українській асоціації видавців прогнозують, що прийняття кодексу в існуючому вигляді приведе до скорочення торгових точок з пресою і падіння накладів на 30%. На ті ж 30% скоротяться прибутки видавничих компаній, значно знизиться ефективність їх діяльності і, відповідно, зменшиться розмір сплаченого податку на прибуток.

Нагадаємо, проект Податкового кодексу був 17 червня прийнятий Верховною радою в першому читанні. Зараз ведеться його активне обговорення з представниками бізнесу.

Нагадаємо, адміністрація президента Віктора Януковича підготувала і направила уряду доповідну записку з переліком поправок до проекту Податкового кодексу.

Читайте також:

Азарову відправили поправки до проекту Податкового кодексу

У Тігіпка пропонують підвищити річний обіг підприємцям, які працюють на єдиному податку

Бондаренко закликав підприємців активно доробляти Податковий кодекс

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: