Податковий кодекс продовжує руйнувати малий бізнес

До кінця року кількість приватних підприємців, що припинили діяльність, складе 250-300 тис.

Новий Податковий кодекс викликав різке скорочення кількості фізичних осіб-підприємців, що перебувають на спрощеній системі оподаткування. За I квартал знялося з обліку на 57% більше осіб-СПД, ніж на початку 2010 року, а відкрити бізнес наважилося на 30% менше громадян. На думку фахівців, до кінця року кількість ліквідованих СПД виросте з нинішніх 57 тис. до 300 тис.

За словами заступника голови податкової служби Олександра Клименка, припинить свою діяльність лише бізнес, який, знаходячись на спрощеній системі, був задіяний в схемах мінімізації податків. З 1,1 млн "спрощенців" тільки 400 тис. осіб-СПД мають договірні відношення з юрособами, що перебувають на загальній системі оподаткування. Витрати на купівлю товарів, робіт і послуг у таких "спрощенців" з 1 квітня заборонено включати у валові витрати, пише Комерсант-Україна.

"Є підстави стверджувати, що 170 тис. з них насправді є найманими співробітниками і зареєстровані платниками єдиного податку тільки з метою економії витрати працедавців",- заявляв Клименко. Масову ліквідацію бізнесу в ДПС пояснили тим, за 2010 рік загальна кількість підприємців (включаючи юросіб на єдиному податку виросла на 50 тис. - до 2,7 млн.

У той же час експерти вважають, що саме Податковий кодекс, ключові норми якого набули чинності 1 січня і 1 квітня, сприяв скороченню кількості підприємців. Норма про обмеження включення у валові витрати витрати на операції зі "спрощенцями" спонукала частину бізнесменів піти з ринку, вважає секретар Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловский.

За оцінками фахівців, до кінця року кількість приватних підприємців, що припинили діяльність, складе 250-300 тис.

Нагадаємо, що після введення в дію окремих норм Податкового кодексу безробіття в Україні з 1 січня по 1 березня 2011 року збільшилося більш ніж на 13%

Читайте також:

Новий Податковий кодекс викликав хвилю безробіття

Новий податковий кодекс робить банкрутами українських підприємців

Підприємці не можуть розібратися з новим Податковим кодексом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: