Податковий кодекс виведе з тіні сотні мільярдів гривень, кажуть регіонали

За словами нардепа від Партії регіонів Віталія Хомутинніка, спрощена система оподаткування має позбутися зловживань.

 Новий Податковий кодекс дозволить вивести з тіні сотні мільярдів гривень, заявив голова Комітету Верховної ради України з питань податкової та митної політики, народний депутат від Партії регіонів Віталій Хомутиннік.

Розповідаючи про кодекс, він зауважив, що "з одного боку, це зменшення податків, але також треба вивести значну частину тіньових коштів у той обіг, який буде залучений до бюджету".

"40% ВВП зараз у тіні. При найпростіших розрахунках 30% має потрапити до бюджету. Десь 270-300 мільярдів гривень – додаткові доходи до бюджету, якщо все вийде. Але все не вийде одразу", - заявив Хомутиннік.

За його словам, Кодекс розв'язує кілька питань, зокрема, щодо великого бізнесу, він обмежив виведення роялті за кордон. "Є інші схеми, які мінімізували податок на прибуток. Механізми зменшення валових видатків перекриті, те ж стосується ПДВ. Якщо закон буде належно виконуватися, такі схеми мають бути перекриті", - зауважив депутат.

Спрощена система оподаткування, за його словами, має позбутися зловживань.

"У спрощеній системі має бути багато зловживань на сьогодні, адже сьогодні всі підприємства тим чи іншим чином використовують спрощенця. Кодексом регулюються ці питання. Якщо є "перегини", я думаю, у нас буде можливість виправити їх", - підкреслив Хомутиннік.

Він додав, що 37 сторінок зауважень до такого великого документу, як новий Податковий кодекс, - це нормально.

"2150 сторінок тексту і 37 сторінок зауважень - це нормальна юридична практика... Що стосується великого чи малого бізнесу в новому законі... Головна ідея Кодексу - зробити умови, аби будь-який бізнес розвивався", - наголосив він.

Читайте також:

Комуністи знову ініціюють відставку Тігіпка

Кабмін відмовив народу у праві обговорювати Податковий кодекс

Янукович не квапиться підписувати Податковий кодекс

Українські підприємці просять ЄС вплинути на Януковича

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: