Податкову міліцію достроково ліквідували через технічну помилку в законі - нардеп

Структуру мали б ліквідувати, коли створять замість неї фінансову поліцію.  

Від 1 січня 2017 року діяльність податкової міліції є незаконною, бо через технічну помилку (зміну номерів пунктів закону) її діяльність відтепер не передбачена Податковим кодексом. Водночас пункту про саму ліквідацію структури також немає. Податкову міліцію мали б ліквідувати, коли буде створена фінансова поліція. І саме це було першопочатково передбачено в законопроекті.

Про це зазначає нардеп від "Самопомочі" Тетяна Острікова й пояснює, що в прикінцевих положеннях є виключення, що окремі пункти змін набувають чинності лише після створення служби фінансових розслідувань. І саме туди не включили пункт, що передбачає виключення із Податкового кодексу інформації про діяльність податкової міліції.

"Це означає, що зараз немає правових підстав для діяльності податкової міліції, у неї немає законних прав та визначених законом повноважень. Однак, і сам орган в установленому порядку, відповідно до закону, не ліквідований, правонаступник його не визначений, кримінальні провадження, справи та документи нікому не передані, підслідність злочинів в КПК, зокрема про ухилення від сплати податків, залишилася за податковою міліцією. Де-юре, правовий статус податкової міліції наразі – "поза законом". Де-факто, вона не ліквідована, співробітники не звільнені, провадження не передані, продовжує свою діяльність", - наголошує Острікова.

Нардеп бачить три виходи із ситуації. Першим із них може бути роз'яснення про технічну помилку – мовляв, пункт забули вписати. Проте Острікова вважає таке роз'яснення сумнівним з точки зору правової чистоти. Інший вихід – нардепи мають ухвалити заново зміни. Третій варіант – ухвалити власне закон про фінансову поліцію, проект про створення якої вже зареєстрований у парламенті.

"Якщо з Божою поміччю сталася така "прикра" помилочка, треба використати момент для розгляду та ухвалення нового закону про створення фінансової поліції. Це, до речі, і на виконання Коаліційної угоди, і перед МВФ уже прострочене зобов'язання. І законопроект №4228 про фінансову поліцію вже давно підготовлено і внесено до парламенту", - уточнила Острікова.

Нагадаємо, міністр фінансів Олександр Данилюк раніше назвав податкову міліцію "ворогом номер один" і сказав, що хоче її ліквідувати.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: