Податок на депозити поки вводити не будуть

В Адміністрації президента висловили думку про неготовність української банківської системи до введення "податку на депозити" до 2014 року..

Комітет Верховної ради (ВР) України з питань податкової та митної політики прийняв рішення відстрочити введення "податку на депозити" до 2014 року. Про це повідомив голова комітету, народний депутат від Партії регіонів Віталій Хомутиннік.

За його словами, це пов'язано з тим, що представники Адміністрації президента висловили думку про неготовність української банківської системи до введення такого податку.

"У зв'язку з тим, що українська банківська система ще не до кінця вийшла з кризи, було ухвалено рішення відкласти введення цієї норми", - заявив він. Голова комітету повідомив, що, на думку представників Адміністрації президента, введення податку на дивіденди призвело б до зменшення припливу вкладів і погіршення кредитування.

Разом з тим, за словами депутата, також однією з причин відмови від введення податку стала необхідність розкриття банківської таємниці при оподаткуванні.

"Поки все, чого вдалося домогтися - відкласти їх введення на три роки", - підкреслив Хомутинник.

Парламентарій повідомив також, що в даний час розглядається кілька варіантів запровадження зазначеного податку з 2014 року. Зокрема, існує варіант, при якому оподаткуванню підлягатимуть усі депозити, незалежно від їх суми. При цьому, податок на дивіденди очікується на рівні податку на доходи фізичних осіб - 15-17%.

Нагадаємо, в запропонованому урядом проекті Податкового кодексу пропонувалося обкладати доходи, отримані громадянами за депозитами на суму понад 200 тисяч гривень, 5%-м податком. Доходи фізичних осіб розміром понад 10 мінімальних зарплат (сьогодні - 888 гривень, з 1 грудня-922 гривні) будуть обкладатися за прогресивною ставкою 17% при існуючій сьогодні плоскій ставці 15%.

Варто відзначити, що за даними Національного банку України, станом на 1 жовтня депозити фізичних осіб становили 257,6 мільярда гривень. Разом з тим, за даними джерела в Нацбанку, близько 150 мільярдів гривень із цієї суми належать 3% вкладників.

Читайте також:

Вкладники українських банків вже вибивають гроші через Євросуд

Українські банки стали менш прозорими

Банки домовляються про створення спільного чорного списку боржників

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: