Податок на нерухомість: як уникнути захмарних штрафів від нечесної держави

Пільговики не платитимуть податку.

Більшість українців, які, згідно із новими нормами законодавства, змушені платити податок за "зайві" метри, досі не отримали платіжок. Багато занепокоєні цим фактом, адже за невчасну сплату держава загрожує штрафом.

Як нагадується у сюжеті ТСН.Тиждень, цьогоріч норми урізали вдвічі. Раніше розкішною вважалася квартира площею більше 120 квадратних метрів, а будинок у 240 квадратів.

Слід також знати, що одна людина має право на 60 квадратів квартири або 120 метрів будинку. До того ж, у селах тепер враховуються і нежитлові приміщення.

Згідно із законом, заплатити треба впродовж 60 днів, відколи на руки отримав платіжку. Розсилали їх до 1 липня, тому уже 2 тижні як строк оплати квитанцій сплив. Втім, половина українців досі не отримали квитанцій. Цей факт визнають у Державній фіскальній службі.

У кожній області визначають окремо кому скільки платити. Цього року платять за нерухомість, якою володіли у 2015 році. Усе залежить від рівня мінімальної зарплати: торік це було 1218 гривень. Щоб дізнатися розмір платні, потрібно зайти на сайт Фіскальної служби чи в місцевих та сільських адміністраціях. У столиці на квартири та будинки він однаковий – 1% або 12,18 грн за кожен зайвий метр. Найбільше віддадуть у Запоріжжі, Харкові, Одесі та Івано-Франківську. Найменше – у Кропивницькому, Ужгороді, Житомирі та Рівному. Тобто, столична трьохкімнатна квартира у 100 квадратів обійдеться в 487,20 гривень. Далі буде дорожче.

Своєю чергою, від сплати звільняються пенсіонери, учасники АТО, багатодітні родини та інші пільгові категорії. Заступник керівника управління адміністрування майнових податків ДФС Руслан Бурлака стверджує: "Штрафу не буде. Ви тільки заплатите податок за три роки".

Чиновники переконують, що наступного року на нинішніх щасливців чекає радість заплатити за кілька років одночасно. При цьому за законом йдеться про те, що, якщо ви запізнилися на 30 днів заплатите на 10% більше. Пропустили ще місяць - викладете на 20% більше. Потім державний лічильник починає нараховуватиме пеню від облікової ставки Нацбанку за кожний календарний день. Сьогодні це 12,09 гривень. Наприклад, якщо за законом потрібно заплатити 60 грн, у разі прострочення всіх термінів борг складе за рік 4490,85 грн.

Якщо помножити ці цифри на всю країну, штрафи будуть вимірюватися десятками мільярдів. Ситуацію із податками на "зайві" метри чиновники ДФС пояснюють нормами закону про децентралізацію і світовим досвідом.

"Якщо вам не прийшла платіжка, а потім з Вас вимагають сплатити якісь кошти, якусь пеню або штраф, Ви маєте право оскаржити таку дію або таку бездіяльність державних структур", - заспокоює юрист Іван Ліберман.

Руслан Харченко

ВідеоШтрафи за невчасну сплату податку на нерухомість: багатьом українцям не прийшли платіжки-нагадування

Залиште свій коментар

Наступна публікація