Подорожчання російського газу "доб'є" український хімпром

Українська хімічна промисловість може не витримати підвищення ціни російського газу до 400 дол. за кубометр.

Якщо ціна експортованого російського газу в четвертому кварталі 2011 року зросте до 400 доларів, хімпром України опиниться на межі зникнення.

Про це заявив президент Союзу хіміків України Олексій Голубов.

"Якщо все залишиться так, як нам обіцяють, що в четвертому кварталі ціна на газ може дійти до 400 дол., галузь щзупиниться, ми не зможемо працювати. Ми вже були на межі зупинки у 2009 році, й тоді уряд заворушився, побачивши, що близько 40 тис. працівників будуть викинуті на вулицю. Зараз у нас 43% підприємств збиткових. Решта мають рентабельність від 3 до 5%. Її не вистачає на те, щоб інновації вводити, проводити модернізацію. Жодної перспективи у галузі немає, якщо ціна залишиться та ж", — сказав він.

За його словами, незважаючи на позитивні статистичні дані, ситуація в хімпромі залишається критичною.

За даними Голубова, обсяги виробництва збільшились на 18%, реалізація — на 49%, експорт збільшився в 1,7 раза, щоправда, при цьому на 45% збільшився імпорт. Зросло споживання хімічної продукції на внутрішньому ринку приблизно на 41%. Скоротилася збитковість підприємств з 534 млн грн до 407 млн ​​грн. Але якщо більш детально подивитися на ці питання, то в зовнішньо-торгових операціях, хоча загальний обсяг загальної товарної продукції зріс до 3 млрд дол., але негативне сальдо в цьому кварталі стало 742 млн дол., а, наприклад, у 2008 році було 494 млн дол., - зазначив експерт.

"По суті, нікому немає діла до цієї проблеми. Якщо ще на зорі становлення нашої держави ще якось по інерції йшла програма імпортозаміщення, то зараз це нікому не потрібно. Ми програму розвитку хімічної галузі через рідне міністерство не могли просунути, не кажучи вже про Кабмін", — додав президент Союзу хіміків.

Як повідомлялося, ціна імпортного природного газу, що постачається російським "Газпромом" "Нафтогазу України" у другому кварталі збільшилася до 295,6 доларів за тисячу кубометрів. У третьому кварталі вона виросте до 350 дол. і в четвертому - 400 дол. за тисячу "кубів".

Читайте також:

Позбутися залежності від російського газу можна за 50 млрд доларів

Росія не збирається переглядати газові контракти з Україною

Україна купуватиме російський газ за рекордними цінами

Бойко розповів, коли з Росією будуть підписані компромісні газові контракти

"Газпром": переговори з Україною по газу не дали результатів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: