Подорожчав газ, значно здешевшали картопля, буряк, капуста і банани: Нацбанк про рівень інфляції в серпні

Подорожчав газ, значно здешевшали картопля, буряк, капуста і банани: Нацбанк про рівень інфляції в серпні

Продовжують дорожчати послуги закладів особистого догляду через попит, зокрема, на дезінфекцію.

У серпні рівень інфляції в Україні незначно прискорився – до 2,5% у річному вимірі, але, як і раніше, перебуває нижче цільового діапазону 5%. Попри подорожчання енергоносіїв і послаблення гривні, сповільнилося зростання цін на продукти харчування. Зокрема - завдяки хорошому врожаю овочів та нарощенню імпорту окремих товарів.

Про це йдеться на сайті НБУ. 

Сповільнилося падіння цін на непродовольчі товари (до 0,2% р/р) - побутову техніку та електроніку. Прискорилося зростання вартості автомобілів, ліків та інших медичних товарів. Натомість поглибилося падіння цін на одяг та взуття, посуд, домашній текстиль. 

Щодо продовольчих товарів, то нижчими темпами дорожчала більшість молочних та борошняних виробів, продукти з риби та безалкогольні напої. 

Темпи зростання вартості послуг незначно сповільнилися (до 8,2% р/р). Слабкий попит пов'язаний з посиленням карантинних обмежень в окремих областях. Сповільнювалося також зростання вартості медичних послуг, а також стрімко скоротилися темпи падіння цін на туристичні послуги. Продовжують дорожчати послуги закладів особистого догляду, зокрема - дезінфекція.

Через надходження нового врожаю і нарощення імпорту окремих товарів, дешевшими, ніж торік, були картопля, буряк, капуста, банани, лимони. Сповільнилося подорожчання кабачків, огірків, часнику, яблук, молока. Тривало зниження цін на свинину і яйця. Натомість ціни на помідори знову почали зростати. Через затримку достигання урожаю також дорожчими, ніж торік, були кавуни.

Вартість природного газу для населення хоча й залишалася меншою, ніж торік, у серпні зросла з огляду на світовий тренд подорожчання енергоносіїв. Водночас динаміка цін на алкогольні напої, тютюнові вироби, тарифи на гарячу воду та опалення була майже незмінною.

Здешевлення палива продовжувало сповільнюватися (до 17,9% р/р), через зростання світових цін на нафту та значний попит на паливо в умовах пандемії коронавірусу.

Відео Сезон консервації у розпалі: які ціни на овочі очікують українських покупців

Цьогорічні ціни на городину є занадто великими. Які ціни очікують українських покупців. Ми побували на одному зі столичних ринків, розпитали продавців про ціни, покупців про враження, і вже зараз маємо цілком конкретні відповіді. Повні випуски дивіться на 1+1 video

Сезон консервації у розпалі: які ціни на овочі очікують українських покупців

Нагадаємо, рада Нацбанку 10 вересня ухвалила Основні засади грошово-кредитної політики на 2021 рік та середньострокову перспективу. Нацбанк збирається підтримувати стійкі темпи економічного зростання завдяки режиму гнучкого інфляційного таргетування.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів