"Погані" активи євробанків загрожують дефолтом низці держав

У закритій доповіді Єврокомісії наголошується, що деякі країни Євросоюзу знаходяться на межі банкрутства.

Кредитні установи Євросоюзу тримають на своєму балансі стільки облігацій, які знецінилися і втратили ліквідність, що це може привести до банкрутства цілих держав.

Такий висновок міститься в доповіді Єврокомісії.

Документ, як стверджує британська Daily Telegraph, був підготовлений спеціально до засідання міністрів фінансів країн - членів ЄС на початку цього тижня, а до журналістів він потрапив в результаті витоку інформації. Розмір заборгованості за цінними паперами, забезпеченими "токсичними" активами, може викликати системну кризу всієї банківської системи Євросоюзу, наголошується в доповіді.

На цьому фоні вже оголошено, що європейські уряди вирішили провести навесні два екстрених саміти для узгодження методик боротьби з рецесією.

На думку експертів Єврокомісії, розмір збитків за проблемними активами, який може бути списаний, співставний з об'ємом національного ВВП деяких країн. Конкретні країни, які можуть найсильніше постраждати, в доповіді не вказуються.

За даними агентства на 30 вересня 2008 року, розмір активів третього рівня (через відсутність ліквідності фактично близьких до списання) складав у всьому світі 1,75 трлн. доларів. При цьому на Євросоюз доводилося 511 млрд. доларів, з яких 169,2 млрд. відноситься до Швейцарії, 129 млрд. - Німеччини, 121 млрд. - Великобританії, 86 млрд. - Франції.

Найбільш тривожна тенденція складається в Швейцарії, де приріст "поганих" активів на банківських балансах перевищує квартальний приріст ВВП на 28%, і в Німеччині - на 15%.

Читайте також:

"Укравтодор" заявив, що врятував Україну від дефолту

Тимошенко: Україні не загрожує дефолт

В українських банків виникла дірка у 25 млрд. грн.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: