Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Поганий день для світової торгівлі": США все ж таки введуть мита на сталь і алюміній

Мита введуть для ЄС, Мексики і Канади.

США вводять 25-відсоткове мито на імпорт сталі та 10-відсоткові ввізні мита для імпортного алюмінію з ЄС, Мексики і Канади.

Про це повідомив міністр торгівлі США Вілбур Росс, передає РБК.

Він повідомив, що нові правила наберуть чинності 1 червня. Також міністр торгівлі наголосив на тому, що введення цих заходів Вашингтон відкладав кілька разів, сподіваючись домовитися зі своїми партнерами.

Очільник Єврокомісії Жан-Клод Юнкер після виступу Росса вже заявив, що ЄС звернеться до СОТ для врегулювання суперечки. Він назвав дії США "протекціонізмом у чистому вигляді".

"Це поганий день для світової торгівлі", - сказала представниця європейської торговельної комісії Сесілія Мальмстрем. Вона додала, що США намагалися використати загрозу торговельних обмежень як важель, щоб домогтися поступок від Євросоюзу. "Ми не ведемо так справи, тим більше між давніми партнерами, друзями і союзниками", - наголосила вона.

ВідеоТрамп підписав митний указ, який призакриває двері для української сталі у США

Президент США підписав указ про затвердження імпортних мит на сталь та алюміній – 25% та 10% відповідно. Не стосується це лише Канади та Мексики. У Білому Домі пояснюють, такий крок пов’язаний начебто із потребами національної безпеки США. Різко відреагували на американські нововведення у Євросоюзі. Вимагають скасувати указ.

Трамп підписав митний указ, який призакриває двері для української сталі у США

Про ведення мит у США оголосили ще в березні. Тоді ж Трамп пообіцяв звільнити від тарифів ті країни, які в питаннях торгівлі будуть ставитися до США "справедливо". Пізніше президент США тимчасово призупинив дію мит для Південної Кореї, Аргентини, Бразилії, Австралії, країн ЄС, Канади і Мексики. Тепер адміністрація США вирішила не продовжувати дію цих винятків.

Від запровадження митних зборів на імпортну сталь і алюміній Трампа застерігали Китай та ЄС, а також заявляли про можливість вжити заходів у відповідь. Так, Євросоюз планує запровадити підвищені мита на американські сталь, футболки, джинси, взуття та окремі промислові товари. До списку також входять косметика для обличчя, яхти, мотоцикли, бурбон, рис, журавлина та апельсиновий сік.

Залиште свій коментар

Вибір редакції