Погрозлива заява МВФ змусила українську владу сполошитися й пообіцяти вибудувати графік реформ

Порошенко провів телефонні переговори з Лагард.

Учорашня заява директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард про "заморожування" кредитної програми Україні через гальмування реформ та політичний корупційний скандал викликала переполох серед українських можновладців. Один з-поперед іншого вони почали запевняти в невідворотності реформ та бажанні їх проводити, аби програма співпраці з МФ продовжилася. Позаяк розблокування чергового траншу від фонду автоматично дасть "зелене світло" іншим міжнародним донорам, що Україна дотримується свого слова проводити реформи й тому гроші можна виділяти.

Крістін Лагард учора телефоном говорила з президентом України Петром Порошенком. Вони домовилися підготувати дорожню карту пріоритетних реформ, зазначає прес-служба глави держави.

Порошенко підкреслив, що "Україна продовжить реформи, незважаючи на кризу в стосунках між урядом та парламентською коаліцією. Президент наголосив на необхідності перезавантаження Кабінету міністрів без дострокових парламентських виборів, які лише поглиблять політичну кризу та погіршать умови для проведення реформ. Петро Порошенко підкреслив, що налаштований на рішучі дії для забезпечення політичної і фінансової стабільності в державі", ідеться в повідомленні.

Крім домовленостей про підготовку дорожньої карти пріоритетних реформ, які нададуть нового імпульсу взаєминам з МВФ, Порошенко й Лагард також погодилися щодо необхідності термінового ухвалення Верховною Радою "усіх реформаторських законів".

"У мене було конструктивне обговорення з президентом Петром Порошенком на питання, підняті в моїй заяві. Президент запевнив мене у своїй незмінній прихильності реформам, у тому числі вдосконалення управління та боротьби з корупцією. Ми домовилися про принцип дорожньої карти дій і пріоритетних заходів для забезпечення оперативного прогресу в рамках програми, яка допоможе утримати Україну на шляху до надійного та стійкого зростання", – заявила після розмови з Порошенком Лагард, яку цитує прес-служба МВФ.

ВідеоМФВ не задоволений перебігом реформ і може припинити допомагати Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: