"Покращення" економіки України знову відклали на рік

"Покращення" економіки України знову відклали на рік

Українці не скоро побачать економічні реформи

Реалізацію реформ перенесли на 2014 рік.

У середу, 31 жовтня, через те, що не були враховані пропозиції усіх міністрів, Кабмін відправив на доопрацювання проект указу президента "Про національний план дій на 2013 рік щодо впровадження програми економічних реформ на 2010-2014 роки".

У цьому документі йдеться про реформу соціальної сфери та пенсійного забезпечення у вигляді адресності надання допомоги, створення реєстру громадян, які мають право на пільги, визначення дати виходу бюджету Пенсійного фонду на бездефіцитність і дати перерахунку внесків до накопичувальної системи пенсійного страхування, пише "Комерсант-Україна".

Відомствам доручать продовжити проведення дерегуляції, об'єднання реєстрів ліцензій та дозвільної документації, забезпечити прийняття закону про захист прав інвесторів.

Знову обіцяно будівництво автомобільного мосту через Дніпро в Кременчуці, черговий перегляд пасажирських і вантажних тарифів на послуги перевезення залізничним транспортом. Швидкісні поїзди Інтерсіті та Інтерсіті+ курсуватимуть і за новими напрямками.

Реформування ЖКГ вже не передбачає таких радикальних заходів, як було обіцяно в поточному році, наприклад підвищення вартості послуг для населення до економічно обґрунтованого рівня.

"Немає механізму контролю над витратами природних монополій. І поки його не буде, вони завжди будуть говорити про підвищення витрат", - говорить старший економіст центру "CASE-Україна" Володимир Дубровський.

Відсутні і нові заходи стабілізації фінансового сектору, бюджетної системи, немає пропозицій щодо лібералізації податкової системи. До березня Нацбанк створить підрозділ по оцінці фінансової стабільності, а до грудня можуть бути вдосконалені норми податкового обліку операцій з цінними паперами та деривативами.

Факт, що реалізація реформ в черговий раз відкладено на рік, дозволяє експертам говорити про провал швидких системних перетворень. Дубровський відзначає небажання влади прискорити процес реформування, оскільки чиновники позбудуться важелів впливу на бізнес.

Аналітик Бюро економічних і соціальних досліджень Наталя Лещенко нарікає, що ні президент, ні уряд досконально не продумали терміни реалізації обіцяних ще в 2010 році реформ, і наводить приклад: "Були проіндексовані пенсії, що добре для ліквідації несправедливості у виплатах, але як це узгоджується з намірами прагнути до бездефіцитності Пенсійного фонду?"

Експерти констатують, що кілька років при новій владі показали, що жодна із задекларованих реформ не була доведена до кінця або проведена системно, крім обережних спроб спростити реєстрацію підприємств.

Повʼязані теми:

Наступна публікація