Покупка росіянами "Луганськтепловозу" знову зависнула в повітрі

Згідно з рішенням Вищого госпсуду, Україна не повинна повертати "Брянському машзаводу" 450 млн грн, якими російська компанія планувала розрахуватися за купівлю "Луганськтепловозу".

Фонд держмайна не повинен виплачувати російській компанії "Брянський машзавод" доларовий еквівалент суми, заплаченої в 2007 році при приватизації "Луганськтепловозу". Це випливає з рішення Вищого господарського суду, винесеного в середу 28 липня. Таким чином, мирова угода між урядом і росіянами, необхідна для завершення процедури купівлі підприємства, знову виявилася незавершеною.

Таким чином, Вищий господарський суд за зверненням Фонду держмайна скасував постанову Господарського суду Києва від 1 квітня 2010 року і направив справу на повторний розгляд.

Як відомо, за тим рішенням Господарського суду Україна мала повернути "Брянському машзаводу" не 292,5 мільйони гривень, а еквівалент 58 мільйонів доларів, що на даний час становить понад 450 мільйонів.

І саме на рішення Господарського суду Києва від 1 квітня, яке тепер скасовано, посилався Кабмін у своїй постанові від 21 липня, де доручав Фонду держмайна укласти мирову з росіянами, які при повторній приватизації "Луганськтепловозу" в червні 2010-го купили завод за 410 мільйонів гривень.

Таким чином, у постанові Кабміну від 21 липня тепер міститься посилання на рішення суду, яке не має законної сили.

У Фонді держмайна поки не коментують, як бути в такій ситуації, коли доручення уряду суперечить обставинам на поточний момент.

За договором купівлі-продажу "Луганськтепловозу" від 29 червня 2010 року, "Брянський машзавод" мав протягом місяця перерахувати першу половину з 410 мільйонів гривень вартості заводу при повторній приватизації.

Місячний термін минув, але росіяни не внесли першу половину вартості підприємства, таким чином порушивши умови договору купівлі-продажу.

Росіяни гроші не платили, сподіваючись провести взаємозалік зобов'язань, як це і передбачала постанова уряду. Однак тепер, після рішення Вищого господарського суду за середу, Україна більше не винна "Брянському машзаводу" 450 мільйонів гривень.

Читайте також:

Уряд уклав мир з росіянами в питанні "Луганськтепловозу"

Росіяни досі не розплатилися за "Луганськтепловоз"

Уряд: на продажу "Луганськтепловозу" Україна втратила 200 мільйонів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: