Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Поліція запідозрила співробітників НБУ в змові з 37 банками

Правоохоронці розслідують надання банкам дозволу на докапіталізацію.

Національна поліція підозрює посадовців Національного банку України в зловживанні службовим становищем під час процедури докапіталізації 37 українських банків.

Про це йдеться в ухвалі Шевченківського районного суду м. Києва.

“Під час здійснення досудового розслідування встановлено, що в період 2016 - 2017 років службові особи Департаменту інспекційних перевірок, Департаменту банківського нагляду та Департаменту ліцензування НБУ діючи умисно та узгоджено між собою, з корисливих мотивів, маючи на меті особисте незаконне збагачення, перебуваючи у змові із власниками та керівниками комерційних банків, зловживаючи всупереч інтересам служби своїм службовим становище, не виконують власні службові обов'язки щодо перевірки походження грошових коштів, що спрямовуються на капіталізацію банків, достовірно знаючи про невідповідність їх походження із зазначеною в наданих документах”, – йдеться в ухвалі суду.

Загалом, розслідування проводиться за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України - зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.

За інформацією слідчих, посадовці достовірно знали про невідповідність походження коштів зазначеному в документах.

Таким чином, суд дозволив доступ до документів, як НБУ, так і всіх 37 банків, які фігурують у розслідуванні.

У справі фігурують банки "Богуслав", "Кредитинвестбанк", "Вернум банк", "Авангард", "Міжнародний інвестиційний банк", "Агропросперис банк", "Полтава-банк", "Конкорд", "Розрахунковий центр", "Новий", "Траст-капітал", "Европромбанк", "Оксі Банк", "Комерційний Індустріальний банк", "Січ", "Альтбанк", "Портал", "Комінвестбанк", "Фінансовий партнер", "Айбокс банк", "Альпарі банк", "Гефест", "Кристалбанк", "Промислово-фінансовий банк", "Полікомбанк", "Регіон-банк", "Український капітал", "Акордбанк", "Земельний Капітал", "Кредит Оптима банк", "МетаБанк", "Мотор-банк", "Сітібанк", "Український банк реконструкції та розвитку", "Укрбудінвестбанк", "Банк Фамільний", "Банк Центр".

Нагадаємо, від початку банківської кризи в 2014 році, відколи кількість банків скоротилася вдвічі через визнання їх банкрутами, прямі затрати України на врегулювання ситуації становили 14% ВВП. Проблеми в банківському секторі України сформувалися не за останні кілька років, а стали наслідком фінансової кризи 2008-2009 років, з яким вітчизняні регулятори так і не зуміли впоратися. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції