Політичне заслання. ЗМІ назвали прізвище можливого наступника Гонтаревої

Дата публікації
Політичне заслання. ЗМІ назвали прізвище можливого наступника Гонтаревої

Голова Нацбанку Валерія Гонтарева / УНІАН

Голова НБУ не підтверджує інформацію про своє звільнення.

Голова Національного банку України Валерія Гонтарева ніби вирішила остаточно звільнитися. Про це повідомляють провідні медіа з посиланням на власні джерела. Офіційно в НБУ цю інформацію не підтверджують.

DT.ua стверджує, що Гонтарева хоче йти у відставку й про це вона вже ніби повідомила президенту Петру Порошенку ще наприкінці січня, коли вийшла з відпустки. Також вона ніби розповіла про своє звільнення і директору-розпоряднику МВФ Крістін Лагард у середині лютого, коли літала до США. Повідомила про це і своїм заступникам.

"Якщо рішення про відставку буде прийняте, то я оголошу про це, як уже вам обіцяла раніше, публічно мінімум за місяць до свого відходу з посади, як це зробив, наприклад, перший заступник голови НБУ Олександр Писарук, що працював у нашій команді", - запевнила журналістів Гонтарева.

Порошенко ніби вже готовий до кадрових змін у Нацбанку, враховуючи стабільність гривні на валютному ринку та проведені реформи – зачистку банківської системи та націоналізацію "ПриватБанку". Остаточної кандидатури ще немає. У крісло голови НБУ "сватають" екс-прем'єра і лідера "Народного фронта" Арсенія Яценюка. Той ніби відмовився, але його продовжують далі вмовляти.

Екс-прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк і лідер "Народного фронту" Арсеній Яценюк / УНІАН

У Яценюка – інші амбіції. Він хоче знову після парламентських виборів повернутися в прем'єрське крісло, стверджує DT.ua. Проте нині в нього – майже нульовий рейтинг, хоча сподівається на "лікування" свідомості українців часом. Ще йому в плюс – його однопартійці та ставленики, які нині займають і міністерські посади, і є керівниками великих держкомпаній – за коаліційною парламентською квотою.

"Такий ресурсний і амбіційний гравець (Яценюк), та ще й на "власному" електоральному полі, Порошенку точно не потрібен. У зв'язку з цим йому було б справді вигідніше відправити Яценюка "у політичне заслання в Нацбанк", хоч би якою значущою була ця позиція з ресурсного погляду. Адже, володіючи достатніми компетенціями, щоб утримувати ситуацію під хоча б відносним контролем, екс-прем'єр у НБУ неминуче виявиться громовідводом суспільного негативу з усіма електоральними перспективами, що звідси випливають. А якщо не впорається, то буде там остаточно похований з усіма його ілюзорними планами повернутися в прем'єрське крісло", - пише DT.ua.

Яценюк у Нацбанку буде вигідний Порошенку як важливий переговорник із МВФ, із яким у екс-прем'єра гарні ділові стосунки.

Водночас Яценюк не лише консультує нинішнього прем'єра Володимира Гройсмана, а й здатен заблокувати голосування щодо його відставки, якщо президент таки зважиться на заміну чинного глави уряду. У кріслі ж голови Нацбанку Яценюк приречений стати піар-опонентом прем'єра.

Тим часом "Економічна правда" з посиланням на джерела переконує, що про відставку за власним бажанням Гонтарева може заявити вже цього тижня, 2 березня. Станеться це лише після того, як їй знайдуть заміну.

Нагадаємо, Гонтарева змінила Степана Кубіва на посаді голови Національного банку в червні 2014 року. Згодом Кубів став першим віце-прем'єр-міністром, міністром економічного розвитку і торгівлі в уряді Володимира Гройсмана.

Валерія Гонтарева не бачить загроз у діяльності банків з російським капіталом в Україні

Валерія Гонтарева не бачить загроз у діяльності банків з російським капіталом в Україні

Голова Національного банку України веде проросійську політику

Голова Національного банку України веде проросійську політику

Наступна публікація