Половина овочів та фруктів, вирощених в Україні, гниють на складах

Через відсутність нормальних складів та логістики половина українських овочів та фруктів не доходить до споживача.

Більше 50% овочів і фруктів, які вирощуються в Україні, не доходять до споживача внаслідок відсутності заготівельної мережі і системи продовольчої логістики, повідомив міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк.

"За відсутності технологій зберігання і логістики майже половина пропадає, а деяка кількість навіть згодовується худобі, що украй неефективно як для вирощування худоби, так і для овочівництва",- підкреслив Присяжнюк, передає ЛІГАБізнесІнформ.

На його думку, об'єми вирощених овочів і фруктів повинні забезпечувати не лише потреби внутрішнього споживача, але і йти на експорт.

За словами міністра, зараз головним є забезпечення відповідного ринку збуту сільськогосподарської продукції. Наразі Мінагропрод робить ставку на будівництво оптових ринків сільськогосподарської продукції, спорудження овочесховищ і відродження системи продуктової логістики.

Нагадаємо, що за минулий місяць плодоовочева "інфляція" в Україні склала 13%, або, іншими словами, у березні український споживач змушений був заплатити на 13% більше за той же набір основних овочів і фруктів, що і в лютому.

Якщо ж порівняти ціни в березні цього року і в березні 2010 року, то зараз споживач переплачує вже 43%.

Читайте також:

Донецька область стала "рекордсменом" за рівнем інфляції

Регіонали звинуватили опозицію в подорожчанні продуктів

Азаров не вірить, що українські продукти дорожчі за європейські

В Україні овочі ставлять нові цінові рекорди

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: