Половина світових компаній втратить прибутки

Аналітики по всьому світу погіршили прогнози прибутків для 48% компаній, акції яких вони відстежують.

Це є рекордним показником за останні 15 років, і така тенденція може продовжитися на фоні уповільнення економічного зростання, заявили лондонські експерти JPMorgan Chase & Co.

Оцінка прибутків в 2009 році була знижена на 60% для американських компаній за чотири тижні, що завершилися 11 листопада, повідомило агентство Bloomberg. Для Європи аналогічний показник складає 44%. Прогнози за цей період були поліпшені всього для 11% компаній по всьому світу.

Інвестори передбачили подібні погані очікування і вже обрушили ринки акцій цього року, тоді як аналітики запізнилися в оцінках ефекту глобальної рецесії на фінансові результати компаній. Індекс MSCI World впав в жовтні на 19% - найгірший місячний показник за всю історію, після зниження на 12% у вересні.

"Хоча аналітики, схоже, провели остаточне, і сильне, зниження своїх прогнозів, ці очікування як і раніше не такі песимістичні, як оцінки інвесторів, - заявив керівник дослідження JPMorgan Мазко Діон. - Враховуючи нинішній економічний пейзаж, дуже мало причин, які дозволяють уявити, що багато акцій одержать поліпшення прогнозів". У дослідження JPMorgan включені дані з 1993 року.

Прибутки американських компаній, що відзвітували в цьому кварталі, виявилися гірше за очікування аналітиків приблизно на 15%, за даними агентства. У Західній Європі даний показник складає близько 8,8%.

Зараз експерти чекають, що компанії, акції яких входять в розрахунок індексу Standard & Poor's 500, покажуть зниження прибутків на 9,5% в 2008 році і на 11% - наступного року. Для компаній з європейського індексу Dow Jones Stoxx 600 на поточний рік прогнозується скорочення прибутків на 10% і на 2009 рік - зростання на 5,6%.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: