Польща спростила працевлаштування для українців

Тепер польський працедавець, бажаючий найняти громадянина України, повинен повідомити про це в місцеве бюро праці, надавши докази відсутності у іноземця прострочених боргів і претензій з боку правоохоронних органів.

Міністерство праці і соціальної політики Польщі розробило постанову, в якій пропонується зробити постійним спрощений порядок прийняття на роботу громадян східноєвропейських країн, введений в якості експерименту в поточному році.

Як повідомляє "Коммерсант-Украина", тепер польський працедавець, бажаючий найняти, наприклад, громадянина України, повинен лише повідомити про це в місцеве бюро праці, надавши докази відсутності у іноземця прострочених боргів і претензій з боку правоохоронних органів на батьківщині. Після цього іноземець має право працювати в країні півроку. Польська влада виявилася задоволені результатами експерименту.

За даними міністерства, в 2008 році польські компанії прийняли на роботу 156 тис. громадян країн Східної Європи, в 2009 році - 189 тис. Українці складають 90% від усієї кількості працівників. Як правило, вони зайняті в сільському господарстві і будівництві.

Крім того, уряд Польщі має намір спростити порядок повторного прийому на роботу тим же працедавцем. "Це поліпшить наш доступ до дешевої робочої сили. Ми зможемо працювати ефективніше",- прокоментував ці ініціативи генеральний директор будівельної компанії Fundacjа Wszechnicа Budowlanа Збігнєв Бахман.

Читайте також:

Українські заробітчани викрили хабарників у Чехії

15% українців хочуть назавжди покинути свою батьківщину

Чехія через непорозуміння розкрила імена своїх шпигунів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: