Польща вироблятиме найбільше сланцевого газу у Європі

Найбільшим європейським виробником сланцевого газу стане, найімовірніше, Польща.

На думку експертів дослідницької фірми Wood Mackenzie, найбільшим європейським виробником сланцевого газу стане, найімовірніше, Польща. У країни є цільком реальні шанси не лише повністю забезпечити потреби свого внутрішнього ринку, але і стати експортером цього виду сировини.

До 2030 року Польща може добувати 10-30 мільярдів кубометрів нетрадиційного газу, вважають експерти.

Запаси сланцевого газу у Європі можуть складати близько 4 трильйонів кубометрів, відзначається в повідомленні. Споживання газу виросте в Європі до 2030 року до 700 мільярдів кубометрів з приблизно 550 мільярдів кубометрів минулого року, при цьому за той же період часу видобуток газу усередині регіону збільшиться, як очікується, з 175 мільярдів кубометрів до 200 мільярдів кубометрів.

Нагадаємо, що за даними НАК "Надра України", Україна має найбільші в Європі запаси сланцевого газу. Міністерство охорони навколишнього природного середовища планує залучати міжнародних інвесторів до вивчення й розробки українських родовищ.

Сланцевий газ – природний газ, що видобувається зі сланцю, поширеної осадової породи.

Сланцевий газ змінив енергетичний ринок США й забезпечує 15-20% видобутку. В 2009 році США, вперше з 2001 року, обігнали Росію з видобутку газу, в основному за рахунок сланцевого газу.

Читайте також:

"Газпром": сланцевий газ не знизить залежність України від Росії

Україна і США підписали меморандум про сланцевий газ

Україна має найбільші в Європі запаси сланцевого газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: