Польща блокує вступ Росії до СОТ

Варшава попередила Москву, що заблокує вступ Росії до СОТ і підписання нової угоди між Росією і ЄС, якщо не буде вирішено питання з імпортом польського м'яса.

Варшава попередила Москву, що заблокує вступ Росії до СОТ і підписання нової угоди між Росією і ЄС, якщо не буде вирішено питання з імпортом польського м'яса та м'ясопродуктів.

"Якщо російська позиція щодо Польщі не зміниться, нам доведеться голосувати проти членства Росії у СОТ", - заявив у понеділок на прес-конференції в Москві заступник міністра сільського господарства Польщі Ян-Кшиштоф Ардановський. 

"Польща змушена пов'язувати ці дві речі - ембарго [на імпорт м'яса] і підписання нової угоди між Росією і Європейським Союзом", - додав він. 

В обох міжнародних організаціях рішення приймаються консенсусом - тобто всі без винятку члени повинні проголосувати "за". 

Росія запровадила заборону на імпорт м'яса і м'ясопродуктів з Польщі наприкінці 2005 року, звинувативши партнерів у недотриманні санітарно-гігієнічних норм і перепродажі під виглядом польського м'яса з третіх країн. Варшава наполягає, що її продукція відповідає стандартам Євросоюзу і що ембарго носить політичний характер. 

"Польська сторона не бачить логічних підстав для цього ембарго, - наголосив Ардановський, додавши, що польські експерти "готові взяти участь у будь-яких переговорах, аби врегулювати ситуацию". 

Ардановський стверджував, що "завдяки залученню нових ринків, наприклад українського, ми компенсували втрати і не зазнали серйозних збитків". 

Урядовець також повідомив, що польський уряд нещодавно одержав із Москви лист із попередженням, що з 1 січня 2008 року під заборону можуть потрапити також молоко й молокопродукти з Польщі. 

Польський представник висловив здивування в зв'язку з тим, що подібних заходів уживають у той момент, коли російські споживачі страждають від різкого зростання цін на молоко. 

У вересні вони збільшилися в середньому на 9,4%. У понеділок Мнсільгосп Росії оголосив про зниження з 15% до 5% імпортних мит на молоко і молочні продукти в найближчі шість місяців.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: