Польща дозволила українцям працювати без офіційного дозволу

Працювати у Польщі можна, як і раніше, без офіційного дозволу упродовж 6-ти місяців в рік. Поляки поповнюють трудовий ринок.

Польська влада зберегла у 2010 році для громадян України, Білорусі та Росії можливість працевлаштування без офіційного дозволу упродовж 6-ти місяців в рік.

Як повідомили в українському консульстві у Варшаві, відповідні зміни внесло в свою постанову Міністерство праці та соціальної політики Польщі в 2009 році.

Зокрема, міністерство, яке в 2007 році запровадило можливість роботи без дозволів для українців, білорусів та росіян у формі експерименту до 2010 року, вирішило зробити сталим такий механізм.

"Поляки визнали успішним такий експеримент, і вирішили його продовжувати без обмежень", - відзначили у консульстві.

Польща в 2007 році спростила доступ на внутрішній ринок праці для громадян країн, які мають безпосередній кордон з нею, для того, аби компенсувати дефіцит трудових ресурсів, викликаний масовою трудовою еміграцією поляків.

Зокрема, польська влада дозволили громадянам України, Білорусі та РФ працювати без дозволу 6 місяців на рік.
Для такого працевлаштування достатньо, аби працедавець зареєстрував відповідну заявку в центрі працевлаштування.
Від початку дії спрощеного порядку працевлаштування в кінці липня 2007 року до липня 2009 року польські працедавці зареєстрували такі заявки для понад 280 тисяч українців.

У першій половині минулого року на українців зареєстровано майже 120 тис заявок у той час, як за весь минулий рік їх було трохи більше 140 тисяч.

Понад 90% усіх заявок на працевлаштування в рамках цього порядку реєструється на громадян України.

За 2008 рік українські заробітчани переказали додому близько 3 млрд доларів або 2% вітчизняного ВВП. При цьому, глобальна економічна криза і зростання безробіття призвели у I кварталі до зниження чистого притоку коштів гастарбайтерів до України приблизно на 20%. У перші три місяці загальний обсяг ринку переказів становив 500 млн доларів, що більш ніж у півтора разу менше середнього значення за 2008 рік.
А за позаминулий рік трудові мігранти, які працюють в країнах ЄС, переслали до України 27 млрд євро, що становить аж 8% від українського ВВП.

Примітно, що за даними Міжнародної організація міграції ООН, за роки незалежності України понад 100 тисяч її громадян стали жертвами торгівлі людьми. В основному, українців нелегально переправляють до Росії, Туреччини і Польщі і продають як дешеву робочу силу.

А у листопаді статистична служба Євросоюзу оприлюднила дані про кількість іммігрантів у країнах організації. Відповідно до них у 2006 році в європейські держави виїхало також 100 тисяч українців. Це п’ятий показник серед всіх країн світу.

Читайте також:

Українці в Чехії проігнорували програму добровільного повернення додому

Мігрантів без віз пускатимуть до Москви на місяць

Італія легалізувала понад 37 тисяч українців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: