Польща підтримує вступ України до СОТ

Міністр економіки Анатолій Кінах поїхав на міжнародний економічний форум до Польщі.

Анатолій Кінах
УНІАН
Міністр економіки Анатолій Кінах.
Польща підтримує євроінтеграційні стремління України та її вступ до Світової організації торгівлі.
 
Про це міністр економіки Республіки Польща Петр Вожьняк заявив під час зустрічі з міністр економіки України Анатолієм Кінахом сьогодні в рамках XVII щорічного міжнародного економічного форуму в Криниці, повідомила прес-служба Міністерства економіки України. 

"Польща підтримує євроінтеграційні стремління України, вступ до СОТ, а також прагнення України покращити технічну оснащеність українських пропускних пунктів на кордоні", - наголосив у свою чергу польський міністр Вожьняк.
 
У свою чергу, Кінах зазначив, що вступ України до СОТ є сьогодні безперечним пріоритетом зовнішньоекономічної політики, матиме вплив на економіку країни в цілому і розглядається, як системний фактор розвитку національної економіки, лібералізації зовнішньої торгівлі, створення передбачуваного прозорого середовища для залучення іноземних інвестицій, що відповідає національним інтересам України. 

Крім того, сторони під час зустрічі особливу увагу приділили підготовці до проведення чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Сторони констатували позитив того факту, що зусилля в підготовці Євро-2012 здійснюються як на державному, так і на бізнесовому рівнях. Зокрема, підписана Угода про створення коаліції підприємців у підтримку проведення Євро-2012 між УСПП і Конфедерацією польських працедавців.

У середині вересня планується провести форум з інвестиційного співробітництва щодо Євро-2012 і вивчення досвіду Португалії, як попереднього організатора чемпіонату.
Українська сторона висловила сподівання, що після вступу Польщі в Шенгенську зону бізнесове співробітництво між державами не погіршиться. 

Також сторони домовилися про те, що у листопаді 2007 року у Варшаві пройде засідання українсько-польської Міжурядової комісії з питань економічного співробітництва.

Основною темою засідання повинна стати активізація інвестиційних процесів. 

Міністр економіки України під час зустрічі з міністром економіки Польщі Вожьняком в рамках XVII щорічного міжнародного економічного форуму в Криниці (Польща) констатував прогрес у зростанні польських інвестицій в економіку України, обсяг яких за 2006 рік збільшився на 106 мільйонів доларів.

Кінах висловив думку щодо необхідності опрацювання спільних підходів до здійснення інвестиційної політики Польщі в Україні, та України в Польщі. В цьому контексті, - зазначив керівник економічного відомства, - доцільно було би створити механізм співробітництва між банками України і Польщі для формування ефективної системи кредитування та страхування інвестиційних проектів та експортно-імпортних контрактів шляхом надання банківських гарантій та запровадження нових форм фінансових розрахунків для окремих сфер торговельної, виробничої та інвестиційної співпраці. 

“Слід зазначити, - сказав Кінах, - що з метою ефективного залучення іноземного капіталу в економіку України та збільшення його обсягів значна увага приділяється питанням удосконалення законодавчої і нормативної бази щодо державного регулювання процесів іноземного інвестування, створення сприятливого інвестиційного клімату та стимулювання інвестиційної діяльності”. 

Міністр також підкреслив необхідність активізувати співробітництво в енергетичному комплексі. Зокрема, йдеться про будівництво нафтотранспортного коридору Одеса – Броди, посилення співробітництва в електроенергетиці. 

Одним із першочергових завдань, зазначив Кінах, є якнайшвидше підписання нової багатосторонньої Угоди щодо реалізації проекту "Одеса-Броди-Плоцьк".

Також сторони оприлюднили інформацію, відповідно до якої товарооборот між Україною і Польщею за перше півріччя 2007 року склав 3 мільярди 172 мільйони доларів, що більш, як на 50% більше, ніж за відповідний період минулого року. 

До кінця року очікується, що рівень товарообігу досягне шести мільярдів доларів. 

“Оптимізму додає, - підкреслив український міністр, - як позитивна динаміка двостороннього торговельного обороту в останні роки та за 6 місяців поточного року, так і те, що Україна протягом останнього часу знаходиться у фазі економічного зростання. І важливим рушійним фактором поглиблення торговельно-економічного співробітництва між двома країнами є регулярне проведення засідань українсько-польської Міжурядової комісії з питань економічного співробітництва. Слід наголосити, що український уряд надає важливого значення роботі спільних міжурядових комісій з питань торговельно-економічного співробітництва”. 

Учасники зустрічі зазначили, що сьогодні необхідно спрощувати митні процедури, протидіяти контрабанді і незаконним схемам на кордоні. 

Кінах висловив думку про необхідність активнішого взаємопроникнення капіталу України і Польщі, як передумови існування надійних і довготривалих торговельних відносин між нашими державами. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: