Польща продовжить контракт із "Газпромом" до 2037 року

На 15 років продовжила Польща контракт із "Газпромом". Правда, про тарифи на транзит газу російська і польська сторони не домовилися.

Польща узгодила з російською владою продовження міжурядового договору про постачання газу в країну на 15 років – до 2037 року, повідомив журналістам віце-прем’єр Польщі Вальдемар Павляк, який 26 жовтня в Москві проводив черговий раунд "газових переговорів".

Разом з тим, він зазначив, що поляки мають намір збільшити закупівлі російського газу з 2010 року до 11 млрд кубометрів газу на рік із нині передбачених міжурядовим договором 8 млрд кубометрів.

Також Павляк підтвердив, що сторони також узгодили зміну складу акціонерів польсько-російської компанії - оператора польської частини Ямальського газопроводу - Europolgaz.

Водночас, за його словами, сторонам поки не вдалося домовитися про тарифи на транспортування російського газу територією Польщі до Німеччини.

Віце-прем’єр висловив думку, що цей останній пункт може бути узгоджений до кінця поточного тижня.

Прес-служба PGNIG відмовилася від коментарів до моменту завершення переговорів, черговий раунд яких проходить сьогодні у Москві.

Нагадаємо, раніше польські медіа повідомляли про можливе завершення газового конфлікту між РФ і Польщею 28 жовтня під час чергового раунду переговорів, який мав відбутися у Варшаві.

За даними польського видання Gazeta Wyborcza, у разі підписання узгодженого договору обсяг законтрактованого Польщею російського газу збільшитися на 205 млрд кубометрів – до 308 млрд куб. м. За даними газети, польська сторона планує з 2010 року купувати 11 млрд кубометрів газу на рік замість передбачених діючим договором 8 млрд до 2014 року і 9 млрд – з 2015 по 2022 рік.

Раніше цього року PGNIG, який останні 5 років щорічно купував у "Газпрому" від 6 до 7 млрд кубометрів газу, заявляв про намір до 2015 року скоротити газовий імпорт із РФ до 40% з нинішніх близько 70% від загального обсягу імпорту.

Читайте також:

"Газпром" домігся половини акцій газогону в Польщі

"Газпром" збирається святкувати Новий рік вдома, а не з Україною

Росія погрожує Україні штрафами та новою "газовою війною"

"Газпром" наполягає на збереженні обсягів закупівлі газу Україною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: