Польща проти дій "Газпрома"

Міністр економіки Польщі Пьотр Возняк (Piotr Wozniak) зажадав від "Газпрому" дотримання договору про поставки газу до країни.

Міністр економіки Польщі Пьотр Возняк (Piotr Wozniak) зажадав від "Газпрому" дотримання договору про поставки газу в країну, не дивлячись на конфлікт компанії і уряди Білорусі.

Возняк виступив з такою заявою після того, як польська газова компанія PGNiG одержала від "Газпрому" офіційне повідомлення про можливість виникнення перебоїв в поставках газу.

Пьотр Возняк
Lenta.ru
Міністр економіки Польщі Пьотр Возняк вимагає від "Газпрому" стабільних поставок газу
Раніше "Газпром" заявив, що найближчим часом понизить поставки газу до Білорусі на 45 відсотків через те, що країна не заплатила за поставки газу в першому півріччі 2007 року. При цьому російська компанія попередила партнерів про можливі перебої в поставках і обіцяла зробити все можливе, щоб виконати свої домовленості з європейськими країнами.

Про потенційні проблеми заявила також Єврокомісія на засіданні в середу. Возняк сказав, що не допускає можливості скорочення поставок. "Ми ігноруємо аргументи суперечки між двома сторонами, на які не можемо впливати", - додав він.

Члени Єврокомісії призвали "Газпром" і білоруські власті розв'язати проблему з поставками якнайскоріше, повідомляє видання EU Business.

Борг Білорусі перед "Газпромом" складає близько 456 мільйонів доларів. Мінськ неодноразово намагався домовитися з Москвою про можливість надання кредиту, який дозволив би розплатитися з "Газпромом", проте остаточну угоду підписано не було.

На територію Білорусі доводиться близько 20 відсотків транзиту газу до Європи. Основними споживачами є Німеччина, Польща і Литва.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: