Польща рада східній нафті

Посол Польщі в Україні Яцек Ключковський вітає заяву Азербайджану про готовність надати нафту для реалізації проекту ”Одеса-Броди-Гданськ”.

Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Яцек Ключковський вітає заяву президента Азербайджану Ільхама Алієва про готовність Азербайджану надати нафту для реалізації проекту ”Одеса-Броди-Гданськ”.

Як передає УНІАН, про це Ключковський сказав сьогодні на прес-конференції в Києві.
”У цьому проекті – я оптиміст… Заява президента Азербайджану є важливою… Ми позитивно це сприймаємо”, – сказав він.

При цьому посол відзначив, що поки що йдеться про невеликі обсяги нафти. ”Це ще малі обсяги, аби проект був прибутковим… Цей проект має право на життя і він може бути прибутковим”, – додав він.

Як повідомляв УНІАН, 19 липня після закінчення саміту ГУАМ у Баку президент Азербайджану запевнив, що ресурсів у його країні досить, зокрема для реалізації проекту ”Одеса-Броди-Гданськ”.

Алієв сказав, що питання про перспективи реалізації проекту нафтопроводу «Одеса-Броди-Гданськ» серйозно обговорювалось сторонами на саміті. За його словами, було ухвалено політичне рішення про підтримку проекту, створення робочої групи.

Довідка УНІАН. Україна завершила будівництво 674-кілометрового нафтопроводу ”Одеса-Броди” в 2002 році, який дає змогу прокачувати близько 14 млн. тонн нафти в напрямку західного кордону України.

Спочатку проект допускав прокачування каспійської нафти європейським споживачам, однак до 2004 року нафтопровід простоював, оскільки Україна не могла знайти постачальників нафти.

У середині 2004 року ”Укртранснафта” і ТНК-ВР підписали угоду строком на три роки про реверсне використання маршруту, який допускає щорічне прокачування близько 9 млн. тонн нафти в напрямі морського нафтового терміналу ”Південний” в районі чорноморського порту Одеси.

Кабінет міністрів доручив Міністерству палива і енергетики, Міністерству економіки разом з НАК ”Нафтогаз України” і ВАТ ”Укртранснафта” до 2008 року підготувати для підписання міжурядового українсько-польського договору по добудову нафтопроводу ”Одеса-Броди” до Плоцька.

Польща в 2006 році разом з Україною проводили в Баку і Астані презентації маршруту ”Одеса-Броди-Плоцьк”.

Наприкінці лютого 2007 року Казахстан і Польща домовились про створення робочої групи для підготовки пропозицій щодо варіантів транспортування казахстанської нафти нафтопроводом ”Одеса-Броди-Плоцьк”.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: