Польща виділила гроші майбутнім безробітним

Уряд Польщі планує спрямувати на боротьбу з безробіттям в найближчі роки 1,85 млрд. доларів.


Про це заявила міністр праці та соціальної політики Республіки Польща Йоланта Федак.

"Ці гроші вже є", - сказала міністр.

За даними польського видання, Польща раніше щороку на боротьбу із безробіттям спрямовувала близько 900 млн. доларів. Експерти прогнозують зростання безробіття наступного року до 9,9% з нинішніх 8,9%.

Додаткові кошти планують спрямувати, серед іншого, на збільшення з 2010 року допомоги по безробіттю до близько 270 доларів, підвищення стипендій для тих, хто хоче перекваліфікуватись, на доплати на проїзд до місця праці та заохочення для підприємців, котрі беруть на роботу осіб, старших 50 років.

Видання Polska відзначає, що підприємці очікують від уряду радикальніших кроків.

Зокрема, вони пропонують запровадити урядові гарантії для кредитів, які беруть підприємці.

"На сьогодні банки дуже неохоче надають кредити, в результаті, багатьом фірмам загрожує банкрутство", - зауважив Єремі Мордашевіч з Польської конфедерації приватних працедавців.

Видання також наводить приклади заходів урядів інших країн для боротьби з безробіттям.

Наприклад, президент Фрації Ніколя Саркозі оголосив про намір французької влади надати субсидії на створення 330 тисяч нових робочих місць, а не 230 тисяч, як планувалося раніше.

Крім цього, звільнені працівники малих фірм матимуть рік для перекваліфікування, під час якого вони отримуватимуть 100% своєї попередньої зарплати.

Уряд Іспанії має намір виділити 2,6 млрд. євро на боротьбу із безробіттям. За його планами, особи, які втратять роботу, упродовж 2 років зможуть виплачувати лише 50% від вартості іпотечного кредиту.

Німецький уряд спрямує 50 мільярдів євро на боротьбу з безробіттям.

Кошти, зокрема, будуть спрямовані на податкові пільги для працедавців, кредити, збільшення видатків на спорудження інфраструктури та на додаткову допомогу для безробітних.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: