Польща відмовилася купувати українську електрику

Польська компанія Zomar S.A. вважає, що запропоновані Україною ціни на електроенергію є надто високими.

Держпідприємство "Укрінтеренерго" з 12 червня припинило комерційні поставки електроенергії на адресу компанії Zomar S.A. (Польща) через відмову польського контрагента купувати електроенергію за цінами, запропонованими українським постачальником. Про це повідомило джерело в Міністерстві палива й енергетики.

За словами джерела, "Укрінтеренерго" було змушене переглянути свою цінову політику у відносинах з польським трейдером у зв`язку з ухваленням Національною комісією регулювання електроенергетики 4 червня постанови, якою операторів експорту було зобов`язано купувати електроенергію в Оптовому ринку на принципах зональної тарифікації.

"У зв`язку з введенням погодинного постачання "Укрінтеренерго" було змушене запропонувати польській стороні переглянути ціни в бік підвищення, однак вони не погодилися з цим", - сказав співрозмовник.

Разом з тим, йому важко уточнити фізичний обсяг електроенергії, що її проекспортовано на адресу Zomar S.A. в період з 1 по 12 червня.

Як повідомлялося, 1 червня директор "Укрінтеренерго" Валентин Бондаренко повідомив, що "Укрінтеренерго" відновило постачання української електроенергії до Польщі на адресу компанії Zomar S.A.

Коментуючи питання про ціну експортованої польському контрагентові електроенергії, директор "Укрінтеренерго" сказав: "Українська електроенергія експортується до Польщі за ціною, яка перевищує оптову ринкову ціну на внутрішньому ринку або, іншими словами, ціни для українських споживачів".

19 червня віце-прем`єр, міністр промисловості Польщі Вольдемар Павляк заявив, що суб`єкти господарювання України і Польщі ще не уклали комерційних контрактів на постачання електроенергії.

"Контрактів поки що немає, але ведуться переговори. Щойно контракти буде укладено, самі компанії оголосять їх результати", - сказав Павляк.

Експорт української електроенергії до Польщі також було припинено в грудні 2008 року через відмову Zomar S.A., викликану різким падінням енергоспоживання всередині Польщі.

Читайте також:

В Харкові зупиняють електростанцію

У Грузії підірвали вежу ЛЕП. До Росії не надходить електрика

Україна розпочала постачання електрики у Білорусь

Фірташ припинив постачання української електрики в Угорщину

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: