Понад 43% українців зберігають гроші вдома

Незважаючи на відновлення деякими банками споживчого кредитування, в другому кварталі 2010 року доля користувачів кредитів в Україні продовжувала знижуватися - з 12% в першому кварталі до 10% в другому кварталі.

Доля тих споживачів, хто зберігає готівку вдома виросла з 33% в першому кварталі до 43% в другому кварталі. Таких висновків дійшла компанія GfK Ukraine за результатами дослідження ринку банківських послуг для фізичних осіб за другий квартал 2010 року.

Накопичення в готівці є найпривабливішим методом збереження і примноження коштів для тих, хто планує економити, 42% респондентів в другому кварталі, проти 34% в першому.

"Ми спостерігаємо ріст долі тих, хто зберігає, і тих, хто планує це робити. Також власні накопичення стають усе більш популярним джерелом фінансування великих покупок", - прокоментувала старший дослідник компанія GfK Ukraine Ірина Ипполитова.

Вона додала: "В той же час велика частина споживачів зберігає готівку, переважно в національній валюті. Це створює потенціал для подальшого росту вкладників банків".

Окрім того, незважаючи на відновлення деякими банками споживчого кредитування, в другому кварталі 2010 року доля користувачів кредитів в Україні продовжувала знижуватися - з 12% в першому кварталі до 10% в другому кварталі.

Споживачі, здійснюючи великі покупки, почали більше орієнтуватися на власні кошти і накопичення - 60% в другому кварталі, проти 56% в першому кварталі, що дає підстави стверджувати, що відновлення споживчого кредитування буде повільним.

За результатами дослідження, одночасно, в другому кварталі 2010 року спостерігався ріст зацікавленості населення в заощадженнях. Так доля користувачів депозитних і ощадних рахунків виросла з 5,9% в першому кварталі до 7,1% в другому кварталі, а доля тих, хто не планує економити, зменшилася з 54% до 48% відповідно.

Читайте також:

Більшість українців зберігає заощадження "під матрацом"

Валютні кредити можуть бути визнані недійсними

НБУ прогнозує зростання української економіки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: