Попит на російський газ у Європі вийшов на докризовий рівень

Але експортна виручка холдингу в 2009 році може скоротитися на 35% порівняно з минулим роком - до 42,4-42,5 млрд. дол.

Попит на російський газ у Європі вийшов на докризовий рівень. Як повідомили в Управлінні інформації ВАТ "Газпром", про це голова російського холдингу Олексій Міллер сказав під час зустрічі з генеральним керівником концерну ENI (Італія) Паоло Скароні.

"Ми бачимо, що протягом останніх двох місяців у Європі спостерігається зростання попиту на російський газ. На сьогоднішній день рівень добового споживання вже вище докризового", - сказав Міллер.

Він зазначив, що надалі, враховуючи поступове виснаження запасів газу на континенті, надійне забезпечення європейського попиту буде неможливе без додаткових маршрутів транспортування російського газу, включаючи "Південний потік".

Міллер і Скароні позитивно оцінили хід роботи з реалізації передінвестиційної стадії "Південного потоку". Було розглянуто план подальших дій, пов`язаних із будівництвом морської частини газопроводу. Учасники зустрічі висловили єдину думку, що "Південний потік" сприятиме диверсифікації маршрутів постачання російського газу до Європи й має стратегічне значення з огляду забезпечення енергобезпеки всього континенту, зазначають у компанії.

За оцінкою "Газпрому", експортна виручка холдингу в 2009 році може скоротитися на 35% порівняно з минулим роком - до 42,4-42,5 млрд. дол. Як повідомляв заступник голови російського газового холдингу Олександр Мєдвєдєв, поточного року експорт газу без урахування поставок до країн СНД знизиться на 22% - до 142,5 млрд. кубометрів. У 2008 році експортна виручка "Газпрому" становила 65 млрд. дол., що на 60% більше, ніж у 2007 році. Видобуток газу "Газпромом" поточного року становитиме від 450 до 510 млрд. Кубометрів, залежно від споживання. У 2008 році "Газпром" збільшив видобуток газу на 0,2% - до 549,7 млрд. куб.

Нагадаємо, Росія вважає, що Україна в змозі здійснювати своєчасну оплату за газ. Про це в інтерв`ю телеканалу "Росія" сказав глава "Газпрому" Алєксєй Міллер.

"Як свідчать щомісячні виплати, гроші в Україні є. Інша справа, що кожного місяця наші українські друзі-колеги намагаються нам розповідати про те, які складнощі у них виникають з оплатою. Але, з іншого боку, ми бачимо, що Україна акуратно в строк платить", - сказав Міллер.

Він зазначив, що НАК "Нафтогаз України" є стовідсотковою державною компанією, а Україна має в своєму розпорядженні значні золотовалютні резерви. Окрім цього, Україні надає кредити Міжнародний валютний фонд.

Читайте також:

"Газпром" наполягає на збереженні обсягів закупівлі газу Україною

Україна накопичила рекордний обсяг газу

Газпром розповів, скільки газу Україна може закачати

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: