Попри кризу українці купують все більше автомобілів

Незважаючи на кризу, продажі автомобілів в Україні суттєво зросли.

Економічна криза, яка загострилася в кінці року, не перешкодила вітчизняним автотрейдерам встановити черговий рекорд. За весь рік вони продали більше 620 тисяч автомобілів. Для порівняння, у 2007 році цей показник становив близько 540 тисяч.

Оператори ринку відзначають, що приросту в 15% вдалося досягти лише за рахунок значного збільшення продажів в I півріччі 2008 років. Тоді темпи реалізації перевищували аналогічний показник 2007 років вдвічі. Ближче до осені позитивна динаміка пішла на спад. Через кризу деякі автодилери почали зменшувати продажі. Проте в грудні продавці автомобілів зафіксували черговий сплеск попиту на авто.

Торік українські автотрейдери продали на 15% авто більше, ніж у 2007. Успіхів першої половини року не змогли зіпсувати навіть "кризові" місяці. До того ж грудень виявився для автомобілістів не такий поганий, як багато хто думав. За останній місяць 2008 року українці купили 51,5 тисяч автомобілів, що на 40% більше листопадових показників.

Експерти пояснюють зростання продажів кількома причинами. "В першу чергу багато автомобільних продавців оголосили знижки на свої авто до 20-30%. Більше того, компанії продавали машини за старими цінами, коли курс гривні до долара дорівнював 5,05", — каже директор з маркетингу автоконсалтингової компанії ТОВ AUTOES Антон Моргуненко.

Окрім того, на об'єми продажів вплинули ініціативи народних депутатів. "Бажання української влади встановити загороджувальні бар'єри на дорозі імпорту авто в нашу країну і ввести нову надбавку до мита на рівні 13% (по суті — підвищити мито до 23%) змусило багато клієнтів не відкладати покупку авто до наступного року. Багато хто вирішив, що дешевше автомобілі не будуть і, якщо є необхідність в покупці, то купувати потрібно саме в грудні", — додав генеральний директор "Відіа Авто Менеджмент Груп" Артем Ткаченко.

Проте, на думку аналітиків, позитивна тенденція збільшення попиту на машини в нинішньому році, швидше за все, не матиме свого продовження. А вартість самого автотранспорту через девальвацію гривні навесні зросте на 10-20%. Якщо і далі імпортерам доведеться купувати валюту за високим курсом, а імпортні мита на машини збільшаться з 10 до 23%, експерти ринку прогнозують падіння продажів в 2-3 рази як нових автомобілів, так і б/у.

Єдиний вихід з ситуації, що склалася, учасники ринку бачать у відновленні автокредитування. Проте ще в кінці минулого року банкіри в один голос заявляли, що давати кредити на придбання авто у 2009 році вони будуть ще рідше. Тому автотрейдерам навряд чи варто розраховувати на великі заробітки.

Читайте також:
Техогляд автомобіля подорожчав у 7 разів
В'їзд до Києва стане платним
В Україні з'явився перший власний електромобіль

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: