Поради фінансистів: на чому можна заробити влітку

Найближчим часом найвигідніше буде купувати золото, попит на яке зростає кожного дня.

З початком літнього сезону інвестори переглядають свої портфелі. У відпускний сезон також можна заробити на золоті, депозитах та валюті. Треба лише знати, як.

Найближчим часом найвигідніше буде купувати золото, попит на яке зростає кожного дня. Цей актив показав найкращу стійкість до кризи. Опустившись до ціни 700 доларів за унцію, воно доволі швидко відіграло падіння і сьогодні наближається до 1000 доларів.

На заході винахідливі фінансисти вже почали на цьому заробляти. Німецька компанія TG-Gold-Super-Markt відкрила на вокзалі у Франкфурті спеціальний автомат, де кожен охочий може купити золоті злитки вагою один, п'ять і десять грамів. 31 євро за грам золота. Хоча ціна золота в автоматі приблизно на 30% вище за ринкову вартість, можливість швидко вкласти в дорогоцінний метал покупців залучає.

"Золота машина", яка до оплати приймає як пластикові карти, так і готівку, поки що працює в єдиному екземплярі. Але виробники мають наміри відкрити ще близько 500 таких "золотоматів" на вокзалах, в аеропортах і торгових центрах Німеччини, Швейцарії і Австрії.

Золото популярне і серед українських громадян. Останнім часом попит на банківські злитки переріс у справжній бум. Обсяги їх продажів в Україні, за підрахунками банкірів, до кінця року можуть збільшитися на 15-20%, а у разі зростання попиту ще і на міжнародних ринках - вилитися у вельми істотне подорожчання металу.

Вітчизняні банкіри упевнені, що найближчі декілька тижнів інтерес до банківських металів буде тільки зростати. Насамперед цьому сприятимуть світові тенденції - українські банки купують злитки за кордоном, тому орієнтуються на європейські ціни.

Фахівці прогнозують, що на українському ринку ціна за грам золота в стограмовому злитку в результаті перевищить позначку в 250 грн.

Окрім дорогоцінних металів, заробити можна і на депозитах. З початком літнього сезону по банках знову пройшла нова хвиля підвищення ставок. Навіть Нацбанк насторожився і пригрозив розібратися з дуже щедрими учасниками ринку. Банкіри побоюються, що при такій вартості ресурсів (за гривневими внесками можна отримати зараз 17-19% річних, за депозитами в доларах і євро - 12-14%) основна діяльність кредитних організацій виявиться збитковою навіть без урахування витрат на формування резервів.

Що дивно: за інформацією того ж НБУ, прибутковість депозитів в гривні в квітні-травні знизилася в середньому на 0,2-0,3 процентних пункти, за валютними депозитами також знизилася на 0,2-0,25 відсотка. Та все ж прибутковість банківських внесків поки така, що навіть помірне ослаблення гривні буде покрито підвищеною прибутковістю внесків. Проте якщо ціни на метали стрімко підуть вниз, гривня також може почати прискорено падати.

У гривні дуже мало шансів на продовження зміцнення. Чи означає це, що потрібно кидатися в обмінні кіоски та скуповувати там долари або євро? І так, і ні, кажуть експерти. З одного боку, абсолютно виправдана зараз валютна диверсифікація, особливо якщо треба обслуговувати валютні кредити.

З іншого боку, треба пам'ятати, що гривня найбільш прибуткова. До того ж українська валюта останнім часом вселяє оптимізм. Курс гривні на міжбанківському валютному ринку тримається без змін на рівні UAH/USD 7,6090-7,6160 вже місяць.

Облігації в своєму портфелі зараз хотіли би бачити небагато людей, навіть попри їхню високу прибутковість. Хоча до кризи облігації українських компаній купували, виявляється, не тільки професійні учасники ринку, але і звичайні приватні інвестори.

Після того, як відбулися перші технічні дефолти позичальників, ринок відчув небезпеку нових відмов розплачуватися за боргами. Переоцінка ризиків повернула прибутковість цілого ряду паперів вище за 20%-у позначку. Тобто вкладатися в облігації стало набагато вигідніше (хоч і набагато небезпечніше).

Читайте також:

Банкіри прогнозують, що долар підскочить до 10 гривень

Куди вкладати гроші під час кризи: поради Forbes

В Україні різко зростає кількість проблемних кредитів

Світова фінансова криза переросла у торговельну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: