Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенка закликали перевірити мережу АЗС, яка має заправки в окупованому Криму

Нардепи вважають, що неподобство має бути зупинене.

Україна за півроку придбала в РФ товарів на суму в 3 млрд доларів. Порівняно з минулим роком імпорт із країни-агресора зріс майже на 40%, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

При цьому суттєвий приріст спостерігається в царині нафтопродуктів, хоч Україна вже два роки декларує прагнення стати енергетично незалежною від Росії. Згідно з офіційними даними Держстата, країна завезла "чорного золота" на половину суми загального імпорту – тобто на 80% більше, ніж в аналогічний проміжок часу торік. Нардеп Андрій Левус називає таку тенденцію "закабалюванням", котре може мати катастрофічні наслідки, оскільки більшість російських нафтових компаній є державними або ж належать підконтрольним Кремлю олігархам. "Всім відомо, що рішення по наданню квот по нафті, паливу, дизелю – вони приймаються ФСБ", - твердить депутат.

ВідеоЗа півроку Україна купила у Росії товарів на майже 3 мільярди доларів

Його колега Віталій Купрій конкретизує свої побоювання та називає компанію "Татнафта", котра претендує на статус ексклюзивного постачальника російської армії. За словами нардепа, це підприємство не просто вільно працює в Україні, а має значну мережу автозаправних станцій, зокрема в окупованому Криму. При цьому на інтернет-ресурсах фірми згадок про це немає, але самі жителі півострова підтверджують наявність АЗС у Сімферополі та Ялті – і вони справжні, бо там діють дисконтні карти із російської мережі "Татнефть".

ТСН звернулася до "Татнафти" із запитом, кому ж належать АЗС у Криму, але за тиждень так і не отримала відповіді. У Раді ж уже закликали президента та РНБО перевірити інформацію та розглянути питання про внесення компанії до санкційного списку. "Це ганьба для України, коли ми дозволяємо таким компаніям направляти фактично українські гроші, податки наших споживачів, щоби підживлювати війну!", - заявив Купрій. Його ж колега Левус вважає за доцільне влаштувати перевірки всіх учасників ринку, котрі імпортують нафтопродукти з Росії. "Має більш ефективно в цьому плані працювати служба зовнішньої та служба безпеки. Виявляти кінцевих бенефіціарів, виявляти інтерес", - вважає він.

Кореспондент ТСН Олександр Романюк

Залиште свій коментар

Вибір редакції