Порошенко: 5 умов для зняття мораторію на депозити

Голова ради НБУ Петро Порошенко назвав 5 умов, виконання яких дозволить зняти мораторій на дострокове розірвання договорів за вкладами банківських депозитів.

За його словами, для зняття мораторію необхідні: вирішення питання з "Промінвестбанком", наявність стабільності курсу гривні впродовж певного періоду часу, відновлення тенденції зростання депозитів, розблокування депозитів, які були відкриті після введення мораторію, а також відновлення довіри між банками і клієнтами. За його словами, всі ці заходи дозволять істотно поліпшити ситуацію з платіжним балансом.

Як повідомлялося, НБУ заборонив з 13 жовтня цього року дострокове розірвання договорів за вкладами банківських депозитів. За даними Нацбанку, відплив депозитів з 1 жовтня 2008 року (до ухвалення постанови) з банківської системи становив 6,2 млрд. грн., або 2,7% суми строкових банківських вкладів.

Постановою також передбачено, що з 13 жовтня 2008 року банки зобов`язані обмежити здійснення активних операцій в обсягах, які були досягнутих кожним із них на цю дату.
Цим документом НБУ ввів і п`ятипроцентну маржу між курсом купівлі-продажу валюти на готівковому ринку.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: