Порошенко: антикризові заходи НБУ - провальні

Голова ради НБУ заявив, що антикризові заходи НБУ виявилися малоефективними.

Антикризові заходи Національного банку України, спрямовані на вирішення двох основних задач: підтримки ліквідності банківської системи шляхом її рефінансування і забезпечення прогнозованої динаміки обмінного курсу, на обох "фронтах" виявилися малоефективними, заявив голова ради НБУ Петро Порошенко газеті "Дзеркало тижня".

Він відзначив, що політика рефінансування НБУ повинна була забезпечити стабільність банківської системи, її здатність витримувати пікові навантаження. Антикризові заходи повинні були запобігти безпідставному перетіканню грошових ресурсів на валютний ринок, щоб забезпечити якщо не стабільність обмінного курсу, то хоч би його прогнозованість, пояснив глава ради НБУ. Порошенко відзначив, "якого-небудь прогресу на цих ключових напрямах ми не добилися".

За словами Порошенка, головна мета підтримки банківської системи - відновлення кредитної підтримки реальної економіки - повністю знівелювала, і політика регулювання обмінного курсу також зазнала краху.

Порошенко підкреслив, що "підхід Національного банку до курсоутворення, при якому в грудні минулого року, коли необхідно було розраховуватися за газ, НБУ допустив різке падіння курсу гривні, а в поточному році направляє на підтримку гривні по 0,5 млрд. дол. щонеділі, навряд чи може бути визнаний обґрунтованим".

На його думку, повністю дискредитував себе механізм валютних аукціонів, введений НБУ з метою обмеження попиту з боку імпортерів. Порошенко відзначив, що задовольняючи заявки тільки тих покупців, які запропонували найвищий обмінний курс іноземної валюти до гривні, НБУ штучно збільшує розрив між офіційним і ринковим курсами, тоді як треба виконувати прямо протилежне завдання - усунення множинності курсів.

Останнє, за його словами, привело лише до того, що обмінний курс в українських реаліях повністю втратив об'єктивний характер і роль одного з ключових макроекономічних індикаторів.

Також Порошенко повідомив, що рада Національного банку України вважає необхідною встановити жорсткий контроль за використанням комерційними банками ресурсів, отриманих від НБУ, а також кардинально змінити процедуру надання рефінансування.

Крім того, Рада Національного банку України рекомендує відкрити доступ до термінових депозитів, які були заблоковані згідно з ухвалою НБУ.

Читайте також:

Нацбанк опускає гривню до євро

Тимошенко: банки витрачають гроші на купівлю валюти

Порошенко розповів, хто заробляє на коливаннях курсу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: